איפה תטיילו?
מה תעשו?
חנויות למטייל
רשימת ציוד מגזין טיולי - כתבות והשראה
מחפשים השראה? צריכים התייעצות?
מגדירים
עקבו אחרינו

מהר לפני שייסגר: כך תוכלו לטייל בשבועות לאורך כביש 10

דובר צה"ל והמועצות האזוריות רמת נגב וחבל אילות הודיעו כי כביש 10 יפתח למטיילים לרגל חג השבועות. הנה כל הפרטים שצריך לדעת על טיול באזור
| 26/05/2020

זה קורה רק פעם או פעמיים בשנה, שפותחים את חלקו הצפוני של כביש 10 לתנועת מטיילים. יחד איתו, בשבועות הזה, צה"ל פותח גם כמה משטחי האימונים ברחבי הארץ, בימים חמישי עד שבת, בין התאריכים 28-30/5/2020, בשעות 8:00-17:00. כל זה בתיאום עם צה”ל (פרטים בסוף הכתבה), כי צה”ל ממשיך באימונים בחלק משטחי האש ויש לוודא שלא נכנסים לשטחי אימונים של צה”ל. 

לא כל הכביש נפתח, רק חלקו הצפוני, בקטע שבין עזוז להר עריף, ורק בצירים המסומנים. אין לנסוע על דרך גדר המערכת המקבילה לכביש ואין לצלם לאורך הכביש. הכניסה תתאפשר רק עם הצגת תעודה מזהה.

כביש 10 – תעודת זהות

ההיסטוריה של כביש 10 מתחילה בראשית שנות השמונים, עם סיום הנסיגה מסיני. 182 ק”מ אורכו, במקביל לגדר הגבול של ישראל עם מצרים. הוא מתחיל את דרכו בכרם שלום, עובר דרך הר עריף וניצנה ומסתיים בצומת סיירים, בהצטלבות עם כביש 12. לא פלא שהוא נחשב לאחד הארוכים במדינה. סלילתו נעשתה בפיקוח צמוד של רשות הטבע והגנים כדי להמנע מפגיעה בנוף. 

מאז אוגוסט 2011 הכביש סגור רוב ימות השנה, בגלל סדרת פיגועים שאירעה בכביש. כבר כמה שנים, לרוב בסוכות ובחול המועד פסח, צה”ל מאפשר את פתיחתו למטיילים. השנה, בעקבות מגפת הקורונה לא התאפשרה הפתיחה שלו בסוכות, וכאמור – נפתחת התנועה בכביש למטיילים בחג השבועות.

תראו איזה נוף מדברי חלומי מחכה לכם לאורך כביש 10:

מטיילים לאורך כביש 10

ולמה לא כדאי לפספס את ההזדמנות, שהכביש נפתח? כי מלבד תצפיות מדבריות מרהיבות, שמספקות מבט להר הנגב ולסיני, יש לאורכו כמה מסלולי טיולים מיוחדים.

נקודות תצפית

במקום לדמיין את עצמכם מטיילים באחת המדבריות בנמיביה, בוטסואנה או אוסטרליה, תוכלו לנסוע לאורך כביש 10, לעצור באחת מנקודות התצפית ולראות אקזוטיות מה היא. זה בדיוק מה שמחכה לכם במצפור קדש ברנע או במצפור הר החורשה. מומלץ להצטייד במשקפת, שתאפשר לכם לראות גם את הנופים בסיני.

מלונות בארץ במחיר מעולה

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג

הר כרכום

לפי המקרא במעמד הר סיני קיבל עם ישראל את התורה. חג מתן תורה הוא אחד מהשמות המזוהים עם שבועות. אז מה מתאים יותר מחג השבועות להגיע אל הר כרכום, המזוהה עם הר סיני המוזכר בתנ”ך? טוב, זו לא הסיבה העיקרית לבוא לכאן, אלא למעלה מ-40,000 ציורי סלע מיוחדים, הפזורים בהר.

ציורי סלע בהר כרכום | צילום: רתם סוננברגציורי סלע בהר כרכום | צילום: רתם סוננברג

בור הסבחה

סביר להניח שתמצאו מים קרירים וצוננים בבור המים העתיק בבור הסבחה, שמתמלא כל שנה הודות למי הגשמים. את הבור מכסה יריעת פח קלה להסרה. שימו לב, המים עמוקים.

מידע שימושי

  • פתיחת חלקו הצפוני של כביש 10: חמישי – שבת, 28-30/5/2020, 8:00-17:00
  • בירורים ותיאומים בטלפון: דרום: 08-9902926/7, מרכז: 02-5305006, צפון: 04-6979007
  • מדובר צה”ל נמסר כי קיים איסור לחצות גדרות ולהיכנס למקומות מגודרים ומשולטים, ובהם שדות מוקשים המסומנים באמצעות גדר תיל ושילוט צהוב-אדום, כי קיימת סכנה מהיסחפות מוקשים.
  • יש לנהוג בזהירות ובהתאם להנחיות ולוודא כי אינכם נכנסים בשוגג לשטחי A שבאזור יהודה ושומרון, פעולה המהווה עבירה על החוק בהתאם לצו מפקד פיקוד המרכז. שטחי A מסומנים בשילוט אדום המזהיר מפני סכנת חיים. 
  • תיאום כניסה למסלולים ולמעיינות או באירועים חריגים במרחב יהודה ושומרון יש ליצור קשר עם המוקדים האזרחיים במספר 1208.

תגובות

טוען תגובות...

מלונות בארץ במחיר מעולה

מזמינים בלמטייל במחירים הכי טובים
ומקבלים מתנות ופינוקים שווים!

מלונות פופולרים בארץ

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג