רגעים למזכרת – אטרקציות

לפני מספר שנים יזמה עיריית חולון את מיתוגה של העיר כעיר הילדים. פעילויות שונות נעשו, גנים שופצו (עוד נגיע לכך) ומוסדות תרבות קמו. מוזיאון הילדים הישראלי חולון לוקח את הילדים, במספר מסלולים שונים, המותאמים לפי גיל הילד, לחוות את המוזיאון בידיים. כן, ממש לגעת במוצגים ובנוסף, לקחת חלק פעיל, כדמות במסע העלילתי, שהוא הסיור המודרך עצמו, בסיומו לומד הילד משהו חדש ואף מתפתח רגשית.

במוזיאון האדם והסביבה, בפתח-תקווה, מוזמנת כל המשפחה ללמוד על גוף האדם עצמו ועל קשריו עם סביבתו. כאן, באמצעות מיצגים שונים, יכולים הילדים ללמוד על פעילות הלב, על מערכות הגוף הפועלות בשעת תנועה, לחקור את חמשת החושים ועוד.

להמלצות נוספות על מוזיאונים לילדים >>

1,600 בעלי חיים, מכל רחבי העולם ומסוגים שונים, מחכים למשפחה המטיילת בספארי רמת גן. בספארי ניתן לנסוע ברכב, בין החיות השונות ואחר-כך, לסייר בין כלובי החיות בגן. תוכלו לפגוש כאן נמרים, אריות, ג'ירפות, שימפנזים, צבי ענק, פילים, זברות, דובים ועוד חיות רבות, שילדים פשוט אוהבים.

גזרת פארקי השעשועים לא נפקדת, באזור טיול ערי גוש דן, ומי שמבקש לבלות יום משפחתי בלונה פארק יכול לעשות זאת בסופרלנד, בראשון לציון. מתקנים שונים, לילדים וכן, גם להורים, מחכים ברחבי הפארק רחב הידיים. בין היתר תוכלו להסתובב בגלגל הענק, לדהור ברכבות הרים, לשוט בסירות פדלים בצורת ברבור, להירטב במפלי האימה ולהסתחרר בקרוסלות שונות. בפארק הוקם אזור מיוחד למתקני אקסטרים ועולם הילדים, בו יש אפילו, רכבת הרים לילדים.

פארק נחשונית, בקיבוץ נחשונים, הוא פארק מוטורי, בו יכולים ילדים, בגילאים שונים, לנהוג במסלולי קארטינג, במכוניות מתנגשות ועוד. בנוסף, יכולים בני המשפחה לבלות בפארק ההרפתקאות במקום, בקרוסלת הכסאות המעופפים, קרוסלת הסוסים ומתקנים נוספים. ואם כל זה לא מספיק, מתקני המים, כמגלשות ומתקנים שונים, משלימים את החוויה.

לכל כיס - נקודות חן

כאמור, עיריית חולון החליטה למתג את העיר כעיר הילדים, כחלק מהפרויקט שופצו גינות משחק שונות ומתקניהן, כמו גם הפיסול הסביבתי בהן, הפכו, בידי אומנים שונים, לתמונות מתוך סיפורי ילדים אהובים. כאלה הם גן מה לעשות עם חתולה שכזאת, ברחוב שנקר 18, גן האוצר של צ'מבלו, ברחוב הגליל 7 ושורה ארוכה של גנים נוספים.

קצת קשה להאמין, אבל בין רמת-גן לתל-אביב, נמצא תל ארכיאולוגי ובו שרידי יישוב משנת 2700 לפני הספירה. גבעת נפוליאון, כי נפוליאון חנה ממש כאן, בשנת 1799, בעת המצור על יפו, מציעה בנוסף, גם שפע של מתקני שעשועים לילדים, חורשה מוצלת לפיקניקים, מסלולים לרכיבה על אופניים, שמתחברים עם מסלולי הרכיבה של פארק הירקון הסמוך, ונוף אורבני, בדמות מגדלי המשרדים של מתחם בורסת רמת-גן, שכאילו נלקחים מתמונה אחרת, בתוך חלקת הטבע בה אנחנו נמצאים.

פארק וולפסון והכיכר הלבנה, בגבעתיים, הוא ריאה ירוקה, רחבת ידיים, בה ניתן לנוח, לערוך פיקניק, ליהנות לצד האגם, במשחק במגרשי הספורט ובאתר הפיסולי, שעיצב דני קרוון כמחווה לעיר הלבנה, תל אביב. בכיכר הלבנה, מגדל מרובע, ממנו תצפית יפה לאזור וכמה פסלים גיאומטריים אשר הילדים יכולים לטפס עליהם ואף לעבור דרכם.

לטיול יצאנו - מסלולים

מסלול הטיול הקצר, עליו אנחנו ממליצים, הוא המסלול בשפך נחל שורק, מסלול המשלב טבע, ים וטיול נעים. לטיול נצא לאחר פיקניק קצר בחורשת הצנחנים, ועל בטן מלאה נחליט האם לפסוע מחורשת האיקליפטוסים לכל אורך המסלול, כשעתיים וחצי, או להסתפק בהגעה לנקודות השונות ובחזרה על עקבותינו אל הרכב, החונה בחורשה.

הנקודות במסלול הן: סכר הסלעים ואי הצבים, בו חיה אוכלוסייה של צב הביצות ודיונת תצפית הקורמורנים אשר, בחודשי החורף, ניתן לצפות ממנה במאות פריטים של קורמורן גדול, שאוגרים כוח לקראת המשך נדודיהם. המסלול המלא מסתיים בחוף פלמחים הציורי.

למסלול המלא שפך נחל שורק - טבע, ים וטיול >>