רגעים למזכרת – אטרקציות

מחפשים איפה אפשר להשתולל, איפה הילדים יכולים קצת להתפרק? במתחם החלל המופלא בנתניה, יכולים הילדים, לצד בריכת הכדורים המוכרת והנסיעה ברכבת הקטנה, ליהנות במתחם הטיפוס. אתר נוסף, שעושה כבוד לאדרנלין הוא פיינטבול ישראל בבית ברל. כאן, על פני 30 דונמים, יכולה כל המשפחה לבלות שעות במלחמת דמה בכדורי צבע.

שאלה הרת גורל, שואלים הילדים, ולא תמיד, גם אנחנו המבוגרים, יודעים עליה את התשובה, מה קדם למה, הביצה או האפרוח? בעולם האווז- מביצה לאפרוח בגן חיים, לאו דווקא תמצאו את הפתרון, אך הילדים יוקסמו כאשר הם יקשיבו לאפרוח המצייץ מין הביצה ויראו את תהליך הפיכתו, מעובר לאפרוח, בתוך הביצה. עוד מאפשרים כאן לזאטוטים לאסוף ביצי משק וללטף את האפרוחים הצהובים.

אטרקציות מומלצות נוספות הן מוזיאונים מרתקים ולא מאוד שגרתיים. בתחנת רכבת העמק בכפר יהושע יכולים הילדים להתוודות לאותה רכבת מיתולוגית, שפעלה בעמק ונודעה בנסיעתה האיטית. סרטים, תצוגות ועוד, מחכים למשפחה במבנה היסטורי, קרוב לתחנה הישנה בכפר.

המוזיאון הארכיאולוגי מציע למשפחה, חובבת הארכיאולוגיה, תצוגה מרתקת של ממצאים מתקופת האדם הקדמון ועד ימי השלטון העות'מאני בישראל. ומה כל כך מיוחד בו לעומת מוזיאונים אחרים בישראל? את כל הממצאים מצאו באזור כפר סבא, בה שוכן המוזיאון.

לכל כיס - נקודות חן

פארק הרצליה, מהפארקים המרשימים באזור מישור החוף, הוא גן עדן קטן למשפחות. מדשאות רחבות, אזור בו מותר להדליק את המנגל, מתקני משחק לפעוטות ומתקני הרפתקאות לילדים, הם בדרך כלל תפאורה מספקת, אך בפארק הרצליה יש גם שלולית חורף, שהיא פנינה אמיתית, אמפיתיאטרון טבעי ועוד הפתעות נפלאות.
 


הביקור המשפחתי במרכז ההצלה של צבי הים במכמורת הוא הזדמנות נהדרת, ליהנות מהטבע, לתרום לטבע וללמוד על הסכנות, שבאי שמירה על הסביבה. מתנדבי המרכז מטפלים כאן בצבים, שחוסר מזלם הוביל אותם לבלוע שקיות ניילון, קרסי דייגים ומזיקים אחרים. במקום ניתן לערוך סיורים מודרכים, בתאום מראש, ולצאת לסיורי שחרור, בהם רואים את בקיעת הצבים וריצתם אל המים.

בהתחלה, בכלל רצו לבחון כאן את הסתגלותם של מיני עצים שונים לאקלים הארץ ישראלי. בהמשך יער האילנות, ליד קדימה, הפך, בזכות קק"ל, לארבוטרום, מוזיאון עצים. ביער, שהכניסה אליו ללא תשלום, בכל יום חול בשעות האור, תוכלו לטייל בחורשה, בין 750 מיני עצים, וליהנות בנוסף, מפריחת האירוסים בעונה, בינואר-פברואר לערך. בשטח גם הותקנו שולחנות פיקניק ומתקני משחק לילדים.

לטיול יצאנו - מסלולים

לצד האטרקציות הנקודתיות ונקודות החן היפהפיות, אזור טיול מישור החוף, מציע למשפחה המטיילת גם מספר מסלולים. מערכת טיולי ממליצה לכם לצאת אל שמורת שער פולג, המוכרת לרבים בשם שמורת יקום.

בשמורה, הסמוכה לקיבוץ יקום, יש מסלול מעגלי בו ניתן ליהנות מאגם שמתמלא בחורף בתחתית המחצבה ברכס הכורכר, תל עתיק, נוף משכר אל רכסי הכורכר של מישור החוף והים התיכון ומפריחה מהממת של חצב מצוי, כלנית מצויה, חבצלת החוף, אירוס הארגמן, תורמוס ארצישראלי, סחלבים ופרחים נוספים, הכל בהתאם לעונות השנה כמובן.