רגעים למזכרת – אטרקציות

הרפת הרובוטית באבני אית"ן, רחוקה מן הדימוי שעולה לרובנו במחשבה על רפת. כאן הפרות מגיעות לחליבה כרצונן ואת החליבה מבצע רובוט. בסיור המודרך ברפת לומדים על שלבי הפקת החלב בה, ניתן להאכיל את העגלים, להכין גבינה צ'רקסית ועוד.

אטרקציה ייחודית, כמותה לא רואים בכל מקום, היא מרכז "נאות נאים" - גלריה ומרכז מבקרים ריחני ויפה. כאן תוכלו לסייר וללמוד על תהליך ייצורם של נרות דקורטיביים וכל זה באופן קליל, המתאים לכל הגילאים. בנוסף, תוכלו להשתתף בסדנאות מדליקות, שבסופן אמנם לא תוכלו לאכול את התוצרת כמו בסדנאות אחרות, אך תוכלו לקחת הביתה מזכרת יפה, ריחנית וססגונית.

חדי העין, הצופים בסרטים ובסדרות טלוויזיה מתורגמות, לבטח מבחינים כי תרגומים רבים מתבצעים בקיבוץ אלרום שבגולן. חוויה מהסרטים בקיבוץ, כוללת מספר פעילויות, שבראשן סרט תלת-מימדי, הסוקר את דרך הפקתן של הכתוביות. בנוסף, מוקרן הסרט, עוז 77, על הקרב בעמק הבכא ותעוזת הלוחמים. שתי פעילויות נוספות באתר קשורות לטבע, האחת היא קטיף עצמי והשנייה היא חווית הבציר.

פטל, דובדבן, תות שדה ועוד, תוכלו לקטוף עצמאית, בקטיף אודם אשר בקיבוץ אודם, החל בחודש יוני ועד לספטמבר בכל שנה. מלבד הקטיף, מתקיימות במקום פעילויות נוספות ולנוח אפשר בפינות המוצלות ובבית הקפה.

עוד באודם, יער האיילים, שממוקם בתוך יער אודם, מציע שפע של פעילויות. ביער האיילים חיים עדרים של איילים, צבאים, יעלים, תאו וחיות נוספות. במקום יש פינת ליטוף, מתנפחים, ג'ימבורי, מסלול אתגרי, רכיבה על פוני ועוד. שימו לב, ניתן לשלב את הביקור ביער האיילים עם לינת קמפינג במקום ובחורף יורד כאן שלג...

מחפשים עוד אטרקציות, מה עם טיול נחלים בצפון? >>

לכל כיס - נקודות חן

באזור טיול רמת הגולן, כל ילד יודע, רחשה, בעבר הממש ממש רחוק (לפני 4,000 שנים לערך) פעילות וולקנית, שהעדות המוחשית שלה בימינו, היא שכבות הבזלת המכסות את הגולן. גם היום קיימות בגולן תופעות וולקניות שונות, כשהדוגמא הבולטת להן היא הרי הגעש, הלא פעילים, ברמה. כזה הוא גם הר שיפון. בראש ההר, בתצפית, ישנם אנדרטה ויער לזכרם של 74 לוחמי השריון, שנפלו בקרבות על הגולן. השמורה מאופיינת בצמחייה וולקנית, והתצפית המרהיבה היא לעבר עמק יזרעאל ועמק החולה.

מחפשים תצפית לכנרת? בתצפית ליד מעלה גמלא ישנם שלטים ברורים ותרשימים פנורמיים, שיעזרו לכם להתמצא בנוף הנפלא שמולכם. לרווחת המבקרים, יש גם הסברים מוקלטים בעברית ובאנגלית, ונגישות מלאה לנכים: שולחן מותאם, רמפה וחניות לנכים.

לטיול יצאנו - מסלולים

שמורת טבע גמלא, משלבת שניים מהיסודות הכיפיים והבולטים ביותר בכל טיול, היסטוריה וטבע. נתחיל מההיסטוריה. בשמורה נמצאים שרידיו של גמלא, היישוב היהודי העתיק, ששגשג במקום, עד לנפילתו בראשית המרד הגדול, בשנת 67 לספירה. סיפור הקרב, המזכיר את סיפור הקרב במצדה, מתואר בכתביו של יוסף בן מתתיהו ומתאר את התאבדותם ההמונית של חמשת אלפים תושבי המקום. התאבדות, שראו בה את המוצא היחידי מנפילתם בידי הרומאים.

מלבד הסיור בין עתיקות גמלא, ניתן לצפות בשמורה בריכוז גדול של עופות דורסים, הממריאים מקיניהם בשעות הבוקר ושבים "הביתה" בשעת הצהריים, ממש מעל ראשי בני המשפחה, העומדים במצפור. מנקודת תצפית נוספת בשמורה, ניתן לראות את נחל גמלא ולשמוע את קול המים, הגולשים במפל גמלא, מגובה 51 מטרים. המפל הגבוה בארץ. שימו לב, בשמורה מספר מסלולים, חלקם למשפחות וחלקם למיטיבי לכת, אך כולם משולטים בבירור.

טיול קצר נוסף, הוא המסלול המעגלי ביער אודם, בצפון הרמה. אלון תולע, אלון מצוי ולבנה רפויה, הם העצים השולטים ביער שגובהו 800-1,200 מטרים מעל פני הים והוא, כאמור, מושלג בחורף. חצי קילומטר פנימה ביער ומגיעים אל הג'ובה הגדולה, שהיא בעצם מכתש קטן, בקוטר 250 מטרים ובעומק של 60 מטרים. יפה לטייל מסביב למכתש וליהנות, בראשית החורף, מפריחתו של הכרכום. לאחר הביקור בג'ובה ממשיכים  ומטיילים ביער עד לפסגתו של הר אודם.

להמלצות מרעננות על מעיינות בצפון >>