את הקסם של הרובע היהודי אי אפשר לכמת במספרים או לתאר במילים. לרובע יש סוג של X פקטור. ליתר דיוק J פקטור.., חווית קסם ירושלמי חמקמק לרקע של היסטוריית סיפור העם היהודי. הj-ticket הוא כרטיס הכניסה שלכם לרובע. מוטענים בו אתרי התיירות ברובע ומגוון אטרקציות במחיר מעולה. אנו מזמינים אתכם לבקר, לצעוד בשבילי ההיסטוריה המרצפים את הרובע ולחוות את הסיפור שלנו- סיפורו של העם היהודי, אשר חבוי בין הסמטאות ובאתרים ההיסטוריים.

מה ב-J

אם יש לכם את ה-J שלנו, תוכלו לבקר בנבחרת הרובע :

מערת צדקיהו: מערת הסתרים של ירושלים - בשעות היום נחשפים כאן סודות ואגדות על ימים עתיקים מלפני 2000 שנה! (הכרטיס לא כולל אירועים).

ארבעת בתי הכנסת הספרדים: מתחם יפהפה ארכיטקטונית ומרשים ברהיטיו. אגדות וסיפורים רבים נשזרו סביב ארבעה בתי כנסת ומוזיאון, לכל אחד סיפור מרתק משלו.

כיכר בתי מחסה: השיכון הראשון שנבנה בארץ ישראל, מתחם של 100 דירות- מעין "דיור מוגן" לעניי ירושלים. (כניסה חופשית/אתר חינמי)

גל-עד לנופלים בתש”ח: קבר זמני ל-48 חללים שנפלו במלחמת העצמאות טרם שהועברו לקבר אחים בהר הזיתים. (כניסה חופשית/אתר חינמי)

הרובע ההרודיאני: רובע האצולה של בית המקדש השני. כשמבקרים מתחת לבתי הרובע היהודי, מגיעים לשרידי בתי הפאר ומבינים את אורחות החיים של עשירי התקופה.

טיילת החומות: הליכה על טיילת החומה העות’מאנית מאפשרת להציץ על ירושלים ממרומי חומות העיר העתיקה, לצפות לעבר נופיה של העיר הישנה מול החדשה.

הבריכה המדורגת: צמוד לרחבה המרכזית של הרובע היהודי מצאו מקווה שונה ומיוחד שאליו יורדים מארבעה כיוונים – במקום פועל מרכז מידע. (כניסה חופשית/אתר חינמי)

בית כנסת החורבה: הוא מרהיב מרגש וחד פעמי בחשיבותו ובהיסטוריה שלו! הלוואי והיינו יכולים לארוז את האווירה הייחודית השורה בבית הכנסת ולפזרה לכל עבר.

אתר הנצחה ללוחמי הרובע בתש”ח:  תמונה אחת שווה אלף מילים. תיעוד היסטורי נדיר, תערוכת צילומים וסרט על ימיו האחרונים וכניעתו של הרובע במלחמת השחרור. (כניסה חופשית/אתר חינמי)

בית פלוגת הכותל: מיצג חדש ומרגש המביא את סיפורה של פלוגת הכותל – סיפור שכמעט ונשכח מהיסטוריית היישוב היהודי בארץ ישראל. (הכניסה בתאום מראש בלבד) 

החומה הרחבה: אחת התגליות החשובות ברובע, חומה בת 2700 שנה, נבנתה על ידי המלך חזקיהו לביצור ירושלים לקראת מלחמה עם הצבא האשורי. (כניסה חופשית/אתר חינמי)

המגדל הישראלי: לראות פסוקים בעיניים, להתחבר לשתי תקופות עתיקות ושתי מלחמות. דרך אחת מהעדויות המרשימות לגדלה וחסינותה של ירושלים בימי התנ"ך והחשמונאים. (הכניסה בתאום מראש בלבד) 

מרכז אריאל: לחזור בזמן 3000 שנה לפגוש סופרים, נביאים, מלכים ואת האנשים הפשוטים שעשו את ההיסטוריה בתקופת בית המקדש הראשון. (הכניסה בתאום מראש בלבד) 

הבית השרוף: בואו לבקר בבית משפחת קתרוס, צפו בסרט המרגש ותהיו חלק מפיסת היסטוריה משמעותית, כאילו נגעתם לרגע בתקופת בית המקדש השני.

הקארדו: הציר הראשי של ירושלים בתקופה הביזנטית אשר סביבו התפתחה העיר. היום פועל בקארדו מרכז תיירות מסחרי שוקק חיים ופסיפסים שמייצגים את מה שהתרחש בקארדו באותם הימים.

חוויית התנ”ך VR: להתחבר לגיבורי התנ”ך באמצעות טכנולוגיה חדשנית. פעילויות ומשחקי מולטימדיה שונים, מקרבים את התנ”ך לימינו. הכרטיס מקנה משחק אחד (הכניסה בתאום מראש בלבד) 

מפת מידבא: המפה הקדומה ביותר המתארת את ארץ ישראל, נופיה ויישוביה בתקופה הביזנטית. במפה ניתן לראות את מבנה ירושלים באותה התקופה.  

לחיות את התנ”ך: להפוך לחלק מרכזי בסיפורי התנ”ך, באמצעות תלבושות, אביזרים, רקעים וטכנולוגיה מתקדמת, מזכרת מיוחדת שהיא חובה בכל בית!

מוזיאון חצר הישוב הישן: בתוך בית עתיק בן 500 שנה, המוזיאון נותן אפשרות נדירה להציץ על הווי החיים של אנשי הישוב הישן בירושלים. (הכרטיס לא כולל אירועים) 

מרתף השואה: אתר ההנצחה הראשון בישראל שנבנה על ידי ניצולי שואה להנצחת יקיריהם שנספו בשואה. מקום שחשוב לבקר בו! תחושת תקומה וניצחון לצד כאב.     

מרכז מורשת מנחם בגין: חוויה בלתי שגרתית על סיפור חייו של בגין החל מילדותו באירופה, דרך שנות הפיקוד על האצ”ל ועד לכהונתו כראש ממשלה.   

רכבת הכותל (צד אחד): להתחבר לאתרי העיר העתיקה דרך סיור רכוב בין החומות, המלווה בהדרכה קולית אודות אתרי המורשת וההיסטוריה לאורך המסלול.  

בוטיק סנטרל (קפה ומאפה): חנות הבוטיק כבר קנתה לה שם בקרב התיירים הרבים המגיעים לאזור תושבי הרובע וחובבי המתוק. (בד"ץ בית יוסף)

הוראות הגעה

כתובת: הרובע היהודי, ירושלים

קווי אוטובוס של אגד

קו 1 – תחנה מרכזית – כותל (עובר דרך גאולה וכיכר השבת)

קו 3 – תחנה מרכזית – כותל (עובר דרך רח’ סורוצקין, עזרת תורה, צומת בר אילן, רח’ שמואל הנביא)

קו 38 – הרובע היהודי – (קו מעגלי עובר דרך הכותל, החאן, רח’ דוד המלך וממילא)

קו 38א’ – הרובע היהודי – מרכז העיר (עובר דרך הכותל, החאן, רח’ קרן היסוד, מרכז העיר וממילא)

קו 83א’ – מעלה הזיתים – מעלה הזיתים (קו מעגלי עובר דרך החאן, רח’ דוד המלך, ממילא והכותל)

הרכבת הקלה

אפשר לנסוע ברכבת הקלה ולרדת ב:

תחנת “העירייה” - מהתחנה ניתן להמשיך ברגל לשער יפו (כ- 10-15 דקות) או לשער החדש (כ- 5 דקות).

לרשות הנוסעים ברכבת הקלה שלושה חניוני “חנה וסע” בהם תוכלו להשאיר את רכבכם ולעלות על הרכבת הקלה: חניון הר הרצל, חניון גבעת התחמושת וחניון פסגת זאב.

שאטלים לעיר העתיקה 

שירות "חופשי לעיר העתיקה" מאפשר לכם להחנות את רכבכם בתעריף יומי במתחם "התחנה הראשונה" וליהנות משירות הסעות הלוך ושוב לעיר העתיקה בחינם.

מסלול הנסיעה: מחניון מתחם התחנה אל שער האשפות וחזרה.

פרטים נוספים במוקד המידע של עיריית ירושלים 106 ולמתקשרים מחוץ לירושלים: טל. 02-5314600

מוניות

מוניות רשאיות להיכנס דרך שער יפו בכל עת, ולכן באמצעות מונית תוכלו להגיע לכותל המערבי. ניתן גם לעצור מונית לאורך כבישי הנסיעה בתוך העיר העתיקה, כאשר ריכוז המוניות נמצא בד”כ באזור הכביש העולה לשער יפו, ובסמוך לכותל ולשער האשפות.

כלי רכב פרטיים

כניסת רכבים פרטיים לעיר העתיקה דרך שער יפו אסורה בין השעות 9:00-18:00 למעט לתושבי העיר העתיקה, סוחריה ובעלי תו נכה. ביקור בעיר העתיקה אינו אפשרי באמצעות רכב, ולכן מומלץ להחנות באחד מהחניונים הסמוכים.

חניונים

חניון “קרתא” – בכניסה לעיר העתיקה ליד שער יפו (בתשלום).

חניון “ממילא” – חניון תת קרקעי ברחוב שדרות ממילא הסמוך לשער יפו (בתשלום. שעה ראשונה חינם).

חניון “הרובע היהודי” – הכניסה דרך שער יפו (בתשלום).

חניון “הר ציון” – מחוץ לעיר העתיקה וההגעה אליו היא על ידי פניה ימינה מסכר בריכת הסולטן (בתשלום).

חניון “כיכר ספרא” – נמצא מתחת לכיכר ספרא והכניסה אליו היא מרחוב שבטי ישראל (בתשלום).

שעות פתיחה

א’-ה’: 09:00-17:00
ו’-וערבי חג: 09-13:00

יש להתעדכן באתר האינטרנט לשעות פתיחה המדויקות 

מחירים

מבוגר: 75 ש”ח

ילד, נכה, סטודנט, כוחות הביטחון, אזרח ותיק: 45 ש”ח 

התקשרו עכשיו לJTicket: 072-216-0673

חוות דעת על JTicket

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...

אירועי סוכות 2019