כל המידע על ארכאולוג ליום אחד במערות בית גוברין

לרדת אל מתחת לאדמה, להרגיש את הטמפרטורה הנעימה ביום חם, להריח את ניחוח העבר, לראות בעיניים שרידים לערים עתיקות ואף לחפור בידכם ולמצוא אוצרות שנוצרו לפני 2200 שנים. נשמע מטורף, אנחנו יודעים. זה הצ'אנס שלכם ליהנות עם כל המשפחה ואולי לעשות היסטוריה ולמצוא את הממצא הארכאולוגי הבא שיוצג במוזיאון ישראל!

ארכאולוג ליום אחד הוא חוויה מרגשת וסוחפת שמשלבת חפירה, ניפוי, בדיקת כלי חרס, עצמות, מטבעות ועוד לצד חקירה של מערכת נרחבת של מערות ארכיאולוגיות.  במהלך הסיור הצוות המקצועי של האתר ייקח אתכם למסע חפירות מרתק וחיפוש אחר אוצרות העבר במערה עתיקה בת 2,200 שנה. במהלך החפירה, תחשפו לצפונותיה של בירת השפלה בתקופה החשמונאית הטמונים במערכת מערות תת-קרקעיות של העיר העתיקה מרשה.

באתר תוכלו להיחשף לתגליות המדהימות שהתגלו באתר, בהן הוכחות לקיומן של מערכות מבנים תת קרקעיים מהתקופה ההלניסטית (היוונית), מתקני אריגה מסורתיים, שרידי הפקת שמן זית, בורות מים ומרחצאות ששופכים אור על תרבות עתיקה שחיה באזור בתנאים טכנולוגים מתקדמים, ביחס לאותה התקופה.

שימו לב! מחזיקי כרטיס מטמון זכאים לעד 25% הנחה בכניסה לאתר, כולל כניסה לגן הלאומי בית גוברין

תמונה מתוך אתר טיוליצילום: באדיבות ארכאולוג ליום אחד

אז מה מצפה לכם? השתתפות פעילה בחפירה ארכאולוגית אמיתית באחת ממערות האתר, זחילה במערות שטרם נחקרו, גילוי ממצאים נסתרים, סקירה מרתקת על האזור ועל התגליות הבולטות שגילו משתתפי התכנית במערות המרשימות ביותר בארץ ישראל. 

היכן מתקיימת הפעילות? אתר החפירות ממוקם בתל מרשה בבית גוברין, מקום מוצאו של המלך הורדוס ואתר מורשת עולמית של אונסקו. מבוכים תת קרקעיים רחבים של חדרים שנוצרו על ידי בני אדם נחשפו באופן שיטתי באמצעות ארכיאולוג ליום אחד, ובמהלך עשרות שנים נתגלו ממצאים מדהימים, שאת חלקם ניתן כעת לראות מוצגים במוזיאונים שונים.

אתר החפירות שלנו ממוקם בתל מרשה בבית גוברין, מקום מוצאו של המלך הורדוס, ואתר מורשת עולמית של אונסקו. מבוכים תת קרקעיים רחבים של חדרים שנוצרו על ידי בני אדם נחשפו באופן שיטתי באמצעות ארכיאולוג ליום אחד - ובמהלך ארבעת העשורים האחרונים, נתגלו ממצאים מדהימים, שאת חלקם ניתן כעת לראות מוצגים לראווה במוזיאונים שונים.

תמונה מתוך אתר טיוליצילום: באדיבות ארכאולוג ליום אחד

ארכאולוג ליום אחד היא הרפתקה מטורפת ובלתי נשכחת למי שמחפש את הריגוש של חפירה ארכאולוגית אותנטית. הפעילות מתאימה לכל הגילים ומוצעת לאורך כל השנה ומותאמת ברוב תנאי מזג האוויר. אורך הפעילות כשעתיים וחצי.