כל המידע על מסלולים בפרדס: חווית קטיף עצמי

מוזמנים לגלות פינת חמד קסומה בלב מישור החוף עם מסלול בתוך פרדס הכולל עשרה זנים שונים של הדרים כגון תפוזים וקלמנטינות מסוגים לימונים ואשכוליות. מבקרים מוזמנים לשמוע על מורשת הייחודית של הפרדס הוותיק שנטע יצחק, סב המשפחה ועל הסיפור החלוצי שהביא להקמתו וללמוד על גידולים אורגניים בכלל ועל ענף הפרדסנות בפרט.

מה עושים במסלולים בפרדס?

במהלך חודשי הסתיו והחורף (אוקטובר – מרץ) ניתן ליהנות מחוויית קטיף עצמי של פירות ההדר השונים וגם לטעום באופן חופשי במהלך הטיול במקום. כמובן שחלק בלתי נפרד מהחוויה היא לקטוף פירות שרוצים לקחת הביתה (התשלום על הפירות הביתה ע"פ משקל בסיום)

במקום פועל גם בית קפה באווירת הקטיף, המציע ארוחות בוקר כפריות, עוגות ביתיות, חליטות מצמחי התבלין הגדלים במקום, קפה איכותי וכמובן מיץ הדרים סחוט ישירות מהעץ לכוס!

בסמוך לבית הקפה פינות משחק וציור לילדים, מתקנים מעץ לגיל הרך וכתב חידה לילדים הגדולים יותר.

כמו כן במסלולים בפרדס יש שלושה מסלולי טיול קצרים:

  • מסלול בוסתן הכולל עצי פרי ארץ ישראלים כגון רימון, תאנה, שסק ועצי פרי אקזוטיים כגון ספוטה שחורה, גרגר פנמה, גויאבה תותית, צ'ה סיני ועוד – בהתאם לעונה.
  • המסלול השלישי כולל עשרים סוגים של צמחי תבלין שונים.

כל הצמחים והעצים מגודלים בצורה אורגנית, ללא ריסוסים של חומרי הדברה ודישון כימיים.

בילוי למשפחות במסלולים בפרדס | צילום: idan_zehaviבילוי למשפחות במסלולים בפרדס | צילום: idan_zehavi

פעילות לקבוצות במסלולים בפרדס

מוזמנים לסיורים מודרכים לקבוצות, שנערכים במשך כל השנה וכוללים הסבר על היסטוריית האזור, ועל "תוכנית ההתיישבות האלף" המרתקת ועל מפעל העפלה בחוף פלמים. כמו כן הדרכה על חקלאות אורגנית המשלבת טעימות מפירות העונה ופעילות כתב חידה מסתורי בפרדס.