איפה תטיילו?
מה תעשו?
חנויות למטייל
רשימת ציוד מגזין טיולי - כתבות והשראה
מחפשים השראה? צריכים התייעצות?
מגדירים
עקבו אחרינו

חניון האלה

  • בחניון ישנם עצי אלה אטלנטית ושולחות פיקניק.
  • החניון נמצא כק"מ מערבית לצומת יושע.
  • מים תוכלו למצוא במצודת יושע הסמוכה.

מתוך מאמר של יעקב שקולניק בחוברת בהוצאת קק"ל

חניון האלה בקדש נפתלי - מהווה דוגמא לדרך בה ניתן לרתום את אוצרות  הנוף הטבעי של הארץ לתועלת המטיילים. בבקעת קדש, לא הרחק מתל קדש נפתלי שליד מצודת ישע, מתנוסס לתפארה עץ אדיר ממדים - אלה אטלנטית. קק"ל הקימה בצל העץ חניון דרך קטן שכמעט אי אפשר לעבור לידו מבלי לעצור ולהנות ממנו.

שולחנות האכילה עוצבו בצורת בולי עץ עגולים, המוסיפים חן למקום. תושבי מרכז הארץ יכולים להגיע לחניון האלה מצומת מירון שעל כביש עכו - צפת (כביש מס' 89). בצומת יש להמשיך צפונה לצומת חירם, ואחר כך מזרחה (ימינה) (כביש מס' 899), לחלוף על פני קיבוץ מלכיה ותל קדש, ואז יתגלה העץ הגדול בצידו הדרומי (הימני) של הכביש.

אפשר להגיע לחניון גם מצומת כוח שעל כביש טבריה - קרית שמונה (כביש מס' 90). בצומת פונים מערבה (ימינה לבאים מכיוון קרית שמונה), חולפים על פני מצודת ישע, ממשיכים בכביש (כביש מס' 899) ק"מ אחד מהצומת, ומגיעים לחניון.

חניון הדרך נמצא בלב אזור נפלא לטיולים. חובבי ההליכה יוכלו לגלוש ממש מהחניון אל ערוצו העמוק והתלול של נחל קדש (טיול קצר אך מתאים למיטיבי לכת). אפשר לנסוע צפונה לכיוון משגב עם ולעצור במצפה פאר, ממנו נשקפת תצפית מרהיבה, מהיפות בארץ, על עמק החולה ורמת הגולן.

ליד מושב מרגליות מתנוסס מבצר צלבני בשם הונין. משם אפשר להמשיך לקיבוץ משגב עם ולערוך תצפית לעבר לבנון. ממשגב עם יורד הכביש לתל חי, ומשם פתוחה לפני המטייל כל ארץ הגליל.

חוות דעת על חניון האלה

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...

מלונות בארץ במחיר מעולה

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג

כתבות על חניוני לילה ואתרי קמפינג

טוען מוצרים...

חיפושים פופולרים עבור חניוני לילה ואתרי קמפינג

שווה קריאה