איפה תטיילו?
מה תעשו?
חנויות למטייל
רשימת ציוד מגזין טיולי - כתבות והשראה
מחפשים השראה? צריכים התייעצות?
מגדירים
עקבו אחרינו

אנדרטת פלס''ר 7

צפון הגולן הוא אחד המקומות היפים בארץ. כמה נחמד שיש חניון לילה מסודר, נוח וללא תשלום המאפשר ליהנות מחבל ארץ פראי ומיוחד. חניון הלילה שבסמוך לאנדרטת פלס"ר 7 הוא מקום נוח ללינה ולפיקניק הנמצא קרוב לשמורת יער אודם

חניון הלילה וחורשת הפיקניק

חניון הלילה פלס"ר 7 ממוקם בסמוך לכביש 98, החוצה את כל רמת הגולן, בין שלושה יישובים: אל-רום, אודם ובוקעתא. החניון, ששייך לקק"ל, נמצא על שביל הגולן ומשמש את המטיילים ללינה ומנוחה.

לצד החורשה עם שולחנות הפיקניק קיימים מספר מתחמי לינה נוחים ומוגנים מרוח, ולידם גם מקום מוסדר למדורה. אנא שימרו על החניון נקי.

  • שימו לב: אין בחניון ברז מים.

השבילים המקיפים את החניון מתאימים לרוכבי אופניים ומטיילים. במקום שילוט מסודר על מסלולי הטיול, בהם גם שביל הגולן. סימוני השבילים ברורים מאוד, ומומלץ מאוד ללכת לבקר ביער אודם והר אודם הסמוכים, וליהנות ממשבי רוח מפנקים, נוף געשי ותופעות גיאולוגיות מעניינות.

אנדרטת פלס"ר 7

פלס"ר 7 היא פלוגת הסיור השייכת לחטיבה 7 שבחיל השריון. במקרים רבים כשמדברים על מורשת הקרב ברמת הגולן, תופס חיל השריון משקל רב באזכור הקרבות, הלחימה והבלימה בתקופה שבין מלחמת ששת הימים ועד מלחמת יום כיפור. מיקומה של האנדרטה הוחלט בין היתר בשל קרבתה לאיזורי הלחימה של הסיירת החטיבתית. במרכז הרחבה ניתן להבחין בשרידי נגמ"ש ועל לוחות הברזל חקוקים שמות הנופלים. האנדרטה הוקמה מיד עם תום מלחמת יום הכיפורים על-ידי חבריהם לקרב של הנופלים. בתחילה, היו שמות הנופלים חקוקים על לוח טנק ובהמשך הועברו ללוחות הנראים כיום באתר לצד סמל החטיבה. היום, משמשת האנדרטה מקום להנצחת כל חללי הסיירת.

הוראות הגעה

החניון נמצא בצמוד לכביש 98 ממערב, כ-1 ק"מ צפונית לקיבוץ אל-רום.

מדברים על אנדרטת פלס''ר 7

חוות דעת, עדכונים מהשטח, שאלות ותשובות

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...

מלונות בארץ במחיר מעולה

מזמינים בלמטייל במחירים הכי טובים
ומקבלים מתנות ופינוקים שווים!

מלונות פופולרים בארץ

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג

כתבות על חניוני לילה ואתרי קמפינג

טוען מוצרים...

חיפושים פופולרים עבור חניוני לילה ואתרי קמפינג

שווה קריאה