החלטות של פעם בחגים - לטייל עם החברה להגנת הטבע

יש נקודות זמן בשנה שמאלצות אותנו לעצור, להביט לימין ולשמאל, ורגע לפני שחוצים וממהרים עם שטף החיים, להתמהמה עוד קצת ולהתרכז במה שהיה ובמה שיהיה. חגי תשרי שבפתח הביאו אותנו לחשוב על כמה אנקדוטות קטנות שאפשר להחליט, ככה בינינו לבין עצמנו, לרגל השנה החדשה. ואם כבר להחליט אז למה לא לבצע? הנה כמה החלטות מעניינות לשנה החדשה, ובחובן גם הפתרונות - טיולים. כדאי לכם לנסות בחיק הטבע.
| 20/02/2019

1. מתחברים לשקט
פסיכולוגים, אנשי רוח ותורות המזרח השונות אומרים שהשקט נמצא בתוכך ושאתה צריך לחפש אותו עמוק בפנים. אבל עם כל הכבוד, כשברקע עבודה, ילדים וצלצולי פלאפונים השקט נהיה חמקמק. אז במקום להמשיך ולחפש אותו בפנים, כדאי ומומלץ לחפש אותו בחוץ. טיול אוהלים ולינת שטח, תחת שמיים זרועי כוכבים יסדרו לכם שלווה שתשאיר לכם כוחות, לפחות עד סוף החג.

2. לוקחים סיכונים
למילה סיכון יש הקשר שלילי, אבל אם יודעים להשתמש בה בתבונה יש לה גם צד חיובי ובחובה ניצחון גדול. וכמו שד"ר סוס אמר: "אם יוצאים מגיעים למקומות נפלאים". אז מחליטים לקחת סיכונים, לאט, לאט ובמנות קטנות הכי טוב. מתחילים בטיול אתגרי במצוק ארבל. נביט מגבוה על הנוף של הגולן, החרמון והכנרת ונרד בין סלעי המצוק בירידה אתגרית בעזרת היתדות.

3. מבקשים סליחה
לפעמים, גם בלי להתכוון, פוגעים באנשים, קרובים ורחוקים. החכמה הגדולה היא להבין שפגעת ולבקש סליחה. זה פשוט וזה עושה טוב בלב. תחילת השנה וחגיגיות החגים הם זמן מעולה לבירור פנימי איפה היינו השנה, איפה אנחנו רוצים להיות שנה הבאה ויציאה לטיול סליחות בירושלים הקסומה והקדושה.

4. אוכלים בריא

כל שנה אותו הדבר. כולם מפחדים מארוחות החג הכבדות ומהזלילות שמתלוות לחופש ומחליטים שהחל מהשנה, ברגע שנגמר החג, מתחילים לאכול נכון. סיסמאות על אורח חיים בריא נזרקות לאוויר וחלומות אימה על גזרים מבעיתים את הלילה. תירגעו, לפני הכל יוצאים לסיור ליקוט בטבע אחר בלוטים וצמחי בר למאכל. לומדים על ההיסטוריה של המזון ומבשלים יחד אוכל עשיר, מזין, טעים ובריא.

5. מקבלים את האחר
יש בעולם אנשים מכל הסוגים וכל המינים, ולמרות השוני כולנו שווים. אז איך מקבלים את מי שלא דומה לנו? מכירים אותו ומגלים עולם מרתק ביותר. בסוכות יוצאים למסע גילוי עדת השומרונים, מכירים את האזור המדהים בו חיה מרבית הקהילה היום, את השכונה ואת חג סוכות המיוחד שלהם.

הודעה: פרטי האירוע מוצגים כפי שהועברו לאתר טיולי ממארגניו ובאחריותם בלבד.

חוות דעת על החלטות של פעם בחגים - לטייל עם החברה להגנת הטבע

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...