פסטיבל החג של החגים 2016 בחיפה

הגיע החג החגיגי מכולם: החג של החגים! בואו להנות משלל אירועים, הופעות והפעלות - אפליקציית מציאות מדומה ברחובות ואדי ניסנאס, תהלוכת כריסמס, סיורים בבתי התושבים בואדי ניסנאס וזו רק ההתחלה!
| 04/12/2016

פסטיבל "החג של החגים", שנערך ע"י בית הגפן הוא לא עוד פסטיבל, אלא הוא כזה שחוגג בצורה יצירתית, אמנותית וצבעונית את חגי שלושת הדתות המרכזיות, ובכך מקדם. שני סופי השבוע של הפסטיבל יהיו גדושים באירועים, מופעים, הפעלות וסיורים מרתקים ומרחיבי לב. 

בין האירועים הבולטים:

"קול בוואדי" - בתים פתוחים בוואדי ניסנס

תושבי הואדי פותחים את בתיהם ומספרים את סיפור חייהם הנשזרים בחיי השכונה מאז ועד היום. בין המארחים אפשר למצוא את פאוזיה ואום ג'יהאד, צמד שכנות לבביות ומצחיקו, שיספרו לכם את סיפוריהן תחת עץ הכריסטמס המנצנץ, לצד תה מהביל ועוגיות חג. במספרה השכונתית יחכה לכם וואליד, שיגלה לכם מיהו האדם החשוב שסיפר, איך הוא בוחר את לקוחותיו ויצייד אותך במלאי חיוכים ואופטימיות.

 • מתי: שישי ה-9/12 וה-16/12, בשעות: 10:00,11:00, 12:30.
 • מחיר: 80 ₪  במכירה מוקדמת | 90 ₪ בתשלום במקום 
 • מקסימום משתתפים בסיור: 18 | משך הסיור הוא כשעה וחצי
 • לתיאום סיור: בית הגפן – טלפון -04-8142501 , 04-8142508, ובמייל: zahava@beit-hagefen.com

סיור קולינרי עם השף ז'אן פייר דלה ווא ווא ווי ווא

שיתוף פעולה חדש לשנה זו עם השחקן רני אמיר המגיש סיור אוכל טעים ועסיסי מתובל בהמון סיפורים - אמיתיים וגם לא - בוואדי ניסנאס וסביבתו על ידי שף צרפתי פרוע ומצחיק. הסיור כולל שעתיים של טעימות – פיתות מהטבון, חומוס, שווארמה, עלי גפן ממולאים, בקלוואה, תמרהינדי, פלאפל, קפה, זיתים, כנאפה ועוד קצת... לא תצאו רעבים.


סיור קולינארי בוואדי ניסנס | צילום: אינה מנשה

עיר משחק

בלב הפסטיבל תוצג התערוכה המרכזית – פרויקט אורבני בינלאומי בשם PLAY Haifa – עיר משחק. מדובר בפרויקט חלוצי במונחים מקומיים ובינלאומיים, המציג את כוחה של העיר להגיב באופן פרקטי ויצירתי לאתגרים והזדמנויות בזירות אורבניות משותפות ומרובות תרבויות. בנקודות מסוימות בתוכן האומנותי בפסטיבל, הקונספט השפיע גם על התוכן.

סיור "מוזיאון ללא קירות" 

סיור במסלול יצירות אמנות בשכונת וואדי ניסנאס. בתצוגה במרחב הציבורי-שכונתי, קירות וגגות בתים, חצרות פנימיות ושטחים ציבוריים הופכים לשטחי תצוגה ומתפקדים כמרחב ה"מוזיאלי" בו מוצגות יצירות האמנות. לאורך המסלול פזורות למעלה משישים יצירות המשתלבות ומגיבות למקום מבחינה תוכנית וחומרית, כאשר רובן נוצרות במיוחד למקום. העבודות במסלול עוסקות בסובלנות, קידום השיח הערבי-יהודי והרב-תרבותי ובמורשת המקומית של השכונה.

יריד העתיקות הארצי

היריד מתקיים בקומה העליונה של תיאטרון בית הגפן בניהולו של גדי אברהם. בין מציגי היריד, אספני תכשיטים, מטבעות, אספני וינטג' רהיטים ישנים, אומנות ישנה ועוד. השנה יקיים היריד גם הערכת עתיקות על ידי מומחים, סיור מקצועי ביריד על ידי מוטי הררי, מנהל בית הספר לאספנות עתיקות,  והרצאות בתחום.

סינמה שכונה

רצועת קולנוע בשיתוף סינמטק חיפה –  ימי שישי ב-14:30 בתיאטרון בית הגפן - ג'נקשן 48, סרטו של אודי אלוני בכיכובם של תאמר נפאר, סלווה נקרה ומיכאל מושונוב וסרט ערבית – סרטו של אייל שגיא ביז'אווי  ושרה צפרוני.

תהלוכות כריסמס

בכל שבת בשעה 14:30 תצא תהלוכת כריסטמס חגיגית מהכנסייה ברחוב אלנבי (סמוך לכיכר אמיל חביבי). את התהלוכה מוביל סנטה קלאוס ואותו מלווים מאות חניכי הצופים בחיפה והסביבה, תזמורות חמת חלילים, תזמורות נשפנים מתופפים, דגלנים ועוד.

בנוסף, ביתו של סנטה קלאוס יהיה פתוח לקהל המבקרים ובו סנטה קלאוס ישב תחת עץ האשוח ויחלק מתנות לכל הילדים | איפה: רחוב חדד 6 


חיפה מתהדרת לכבוד החג | צילום: אינה מנשה

אירועי חוצות בשבתות

 • בוואדי ניסנאס יתקיימו מופעי מוזיקה לאורך כל היום על ידי הרכבים מתחלפים, יהודים וערבים. כל הרכב מביא מוסיקה מהאיזור והצבע המדבר אליו - מדרך המשי, ועד מצרים, מסנטה לוצ'יה ועד ארצות הבלקן ועוד. 
 • במרכז הוואדי יתקיימו בכל שבת שתי מסיבות רחוב בשיתוף הקהל: מסיבת סווינג בליווי רקדנים ומורים לריקוד שיזמינו את הקהל להתנסות ולהשתתף במסיבה ומסיבת דבקה בהשתתפות ארבע להקות דבקה שונות ולהקת מזמרים מהלכים. הקהל יוזמן לרקוד דבקה ביחד עם הלהקות ברחוב.

מעגלי שיח של תנועת הערבות

תנועת הערבות תציב השנה, זו השנה השלישית מעגלי שיח ומנחים מקצועיים שיזמינו את הקהל הרחב, אנשים הזרים אלו לאלו, להתיישב לחצי שעה של שיחה על החיים עם אנשים שהם לא מכירים. הפעילות מתקיימת זו השנה השלישית ומביאה אנשים למפגשים אמיתיים עם אנשים שהם לרוב לא פוגשים ומוציאה אותם מהמעגלים עם חיוך ומחשבות חדשות. 

פעילויות לכל המשפחה בבית הגפן

מתחם המשפחות בחצר האחורית של בית הגפן בו יתקיימו פעילויות לכל המשפחה ביניהם מופעי מוסיקה, מחול, קרקס ועוד בעברית, ערבית ובלי שפה בכלל.

קרקס

מיכל ורועי פרמפשס הם זוג אמני קרקס נוודים. הם חיים במשאית ושמה שמחה, המכילה בתוכה קרקס שלם, וזזים ממקום למקום ברחבי הארץ כדי להכניס קצת צבע ושמח לחיי השגרה המתנהלים לעיתם. בין ה-10 ל-17 בדצמבר תחנה משאית ושמה "שמחה" בסמוך לבית הגפן, ובחצר האחורית, יוקם קרקס צבעוני ומרגש עבור כל מי שרק ירצה להרגיש למשך שבוע אחד, איך זה לחיות את חיי הקרקס.

אתם מוזמנים להצטרף, ללמוד, להתרגש, לצחוק, לג'נגל, ללכת על חבל, להעיף חישוק, להתנסות, להעיז, לרכב, להקפיץ, לראות סרטים, להתמתח, לרקוד, להיות חלק מ... ובעיקר לשמוח! הכניסה חופשית לילדים מגיל 7 ועד 70 ואפשר גם יותר.

מחול

 • גיבורים: אנסמבל כעת –  קבוצת גברים, דתיים שרוקדים מחול גברי יהודי עכשווי.
 • פְּלֵי דֵד: מחול ופרפורמנס שיבוצע על ידי מיטל רז ולי מאיר, מבית תיאטרון קליפה.
 • מופעי מחול אינטימי בגלריה יתקיימו בימי שישי בשעה 13:00 פתוחים לקהל הרחב בגלריה בית הגפן.

תאטרון

 • אמת או חובה בחדרי חדרים – קבוצת פאתוס מאתוס – האירוע הוא משחק פרפורמטיבי בשיתוף הקהל. קהל מוזמן לאירוע מונחה על ידי שחקני הקבוצה, הישיבה סביב שולחנות, המשחק עוסק בשאלות הנוגעות בזהות, במוסר בחברה, הקהל מקבל משימות ומבצע. משך הערב שעתיים וחצי, הכניסה מוגבלת מגיל 16 ומעלה.
 • מה נפאל עלי – מפגש ומופע תיאטרלי עם הליצן ירון סנשו גושן, בעקבות מסעו לנפאל לאחר רעידת האדמה הגדולה ב-2015 ושימש שם, באיזור מוכה האסון כליצן רפואי בבית חולים שדה שהקים הצבא במקום. סנשו גושן מספר ומציג לקהל את חייו של ליצן רפואי בכלל ועל סיפור חייו האישיים בפרט ומלמד אותם איך לשמור על איזון כשהכל מסביב רועד.

לכל אירועי החג של החגים 2016 >>

לקריאה נוספת: החג של החגים הגיע: וואדי ניסנאס לובש חג >>

פרטים נוספים

 • מתי: חמישי - שבת, 8-17/12
 • איפה: ברחבי חיפה ובפרט בואדי ניסנאס

הודעה: פרטי האירוע מוצגים כפי שהועברו לאתר טיולי ממארגניו ובאחריותם בלבד.

חוות דעת על פסטיבל החג של החגים 2016 בחיפה

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...