איפה תטיילו?
מה תעשו?
חנויות למטייל
רשימת ציוד מגזין טיולי - כתבות והשראה
מחפשים השראה? צריכים התייעצות?
מגדירים
עקבו אחרינו

צפרתון: נדידת הציפורים באתרי הצפרות ברחבי הארץ

מרתון הצפרות של קק"ל יוצא לדרך בחוה"מ סוכות בשלושה אתרי צפרות ואתם מוזמנים להתחבר אל הציפורים דרך סיורי צפרות, הדרכות טיבוע, מְסַפֵּר צִיפּוּרִים, מופע מעוף של בועות סבון, סדנאות יצירת ציפורים, תיפוף על כלים ממוחזרים ועוד פעילויות לכל המשפחה | הכניסה חופשית
שימו לב, האירוע הסתיים וטרם נקבעו מועדים נוספים

בישראל מגוון אדיר של מיני בעלי כנף המאכלסים את הארץ וגם חולפים דרכה בכמויות עצומות פעמיים בשנה, בדרכם לאפריקה בסתיו, ובחזרה לאתרי הקינון במזרח-אירופה ומערב-אסיה באביב. בין הציפורים שמגיעות לבקר אותנו בסתיו אפשר למצוא עגורים אפורים, שקנאים, שלדגים גמדיים, עיטי חורש, חסידות, בזי ערב, שרקרקים גמדיים, פרנקולינים שחורים, דאות שחורות כתף ושלדגים לבני-חזה.

בשיא עונת נדידת הציפורים, קרן קיימת לישראל, תחת רשת הצפרות הארצית – כנפי קק"ל, מזמינה אתכם ליהנות מאירועי הצפרתון - מרתון הצפרות בשלושה אתרי צפרות ברחבי הארץ – פארק ירוחם, אגמון החולה ואגמון חפר. 

מה מחכה לכם בצפרתון

שלושה אתרי צפרות

בכל אתר צפרות תוכלו ליהנות מסיורי צפרות, הדרכות טיבוע, מְסַפֵּר צִיפּוּרִים, מופע מעוף של בועות סבון, סדנאות יצירת ציפורים, תיפוף על כלים ממוחזרים ועוד.

מרתון צפרות ארצי

צוותים של צפרים יוצאים למרתון של 24 שעות בכל רחבי ישראל, במהלכן ינסו לאתר, לזהות ולדגום כמה שיותר מינים של ציפורים. בגלל מגבלת הזמן הצוותים צריכים לבחור אסטרטגיה לניצול אופטימלי של הזמן המוגבל העומד לרשותם, ולחשב באופן מדויק את מועדי ההגעה המתאימים לכל בית גידול ולמיני הציפורים אותם הם מצפים לראות. 

מרתון צלמי ציפורים

אוהבים לאתגר את עצמכם ולצלם ציפורים, תוך כדי מעופן כשהן נעות במהירות גדולה או כשהן מסתתרות? בתחרות צילום הציפורים של צפרתון קק"ל תצטרכו להפיק תמונה מנצחת של ציפור בתוך מסגרת זמן של 48 שעות מוגדרות מראש.

התחרות נערכת בשיתוף אגודת צלמי הטבע בישראל, והתמונות הטובות ביותר יוצגו בתערוכה שתוצג במסגרת אירועי הפתיחה של מרכז המבקרים החדש באגמון החולה, שיפתח בחודש נובמבר הקרוב. תמונות אלה ישתתפו בתחרות אינטרנטית בה תבחר התמונה האהובה ביותר על הקהל הרחב. הצלם או הצלמת שינצחו בתחרות יזכו בפרס יקר ערך.

מלונות בארץ במחיר מעולה

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג

פרטים נוספים

  • איפה ומתי: אגם ירוחם: שלישי, 15/10/19, 9:00-14:00, אגמון החולה: רביעי, 16/10/19, 9:00-14:00, אגמון חפר: חמישי, 17/10/19, 9:00-14:00
  • עלות: הכניסה חופשית

הודעה: פרטי האירוע מוצגים כפי שהועברו לאתר טיולי ממארגניו ובאחריותם בלבד.

חוות דעת על צפרתון: נדידת הציפורים באתרי הצפרות ברחבי הארץ

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...

מלונות בארץ במחיר מעולה

מזמינים בלמטייל במחירים הכי טובים
ומקבלים מתנות ופינוקים שווים!

מלונות פופולרים בארץ

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג