אירועי הפסטיבל

בואו להכיר מקרוב את ההכנות לחג המולד בסיורים אל לב הכפרים הנוצריים בסביבה, אשר מוארים בשלל צבעים וקישוטים לכבוד החג. כרמית ארבל תוביל אתכם אל פסוטה, לראות את הכפר המקושט לקראת החג. הביקור כולל ביקור בכניסה, צפיה בעץ האשוח הגבוה בגליל, ביקור בבית מקומי, טעימות עוגיות כריסטמס ועוד.

פול ניירנס מ-Galileat ייקח אתכם לסדנת בישול וארוחה גלילית לחג המולד בכפר הנוצרי דיר חנא, עם שלל מנות ערביות מסורתיות לצד מנות מיוחדות שמכינים רק בכריסטמס. חרש הברזל וליד חורי, יקיים מפגש מיוחד אצלו בבית בפסוטה, שבו יספר את סיפורו, ידגים את אומנות הברזל ויציג עוגות כריסטמס לצד יין חם ועוד הפתעות.

עומרי אבידר ייקח אתכם לסיור כריסטמס מואר במעיליה הכולל כנסיה, בית עתיק עם טעימות אופייניות לחג, שרידים ארכיאולוגים ובית עתיק המשמש למזקקת עראק.

בגלריית ארט 192 בעכו העתיקה, גלריה קואופרטיבית של 10 אומניות, תוכלו ליהנות מתערוכה חדשה החוגגת את חגי דצמבר עם חנוכיות, כלי הגשה ללביבות וסופגניות, קישוטים לעץ האשוח ועוד.

שולה משתולה מזמינה לסדנת סופגניות הכוללת סופגניות קלאסיות, "זלבוטה" כורדית, מאפים מלוחים ועוד לצד שלל ריבות תוצרת בית. כדי לאזן את המתוק, שולה תגיש גם ארוחת צהריים עם מרק קובה אדום ועוד מנות מן המטבח הכורדי.

לה פמפה המתמחה בבשרים מעושנים תערוך פיקניק צהרים עם בשרים מעושנים וטעימות יין מבית יקב כישור. תוכלו להצטרף לסיור ליקוט פטריות לכל המשפחה עם מורת הדרך כרמית ארבל ומומחית הפטריות מיא גינזבורג, הכולל גם ארוחת גבינות מיוחדת במחלבת שירת רועים עם הגבנית מיכל מור מלמד.

היינן ג'וני שטרן וההיסטוריונית שלי-אן פלג, מארחים ארוחה צרפתית בת 6 מנות, בליווי היינות של יקב שטרן, והרצאה בעקבות נפוליאון. בסוד הפלא הקיבוצי בכפר מסריק יארחו את שלומית זמיר מבוטיק השוקולד אודט, לסדנת שוקולד מתוקה, לצד סדנת יצירה לכל המשפחה של ציור על צלחות פורצלן.

עוד בפסטיבל: סדנה משפחתית להכנת נר טבעי משעוות דבורים בפחיות ממוחזרות, הצגה למבוגרים PM 11:11 של תיאטרון זיקית, סדנת צילום חורף, סיור נופים גליליים ויינות בוטיק עם מורה הדרך אמנון גופר, טיול בכפר האלטרנטיבי כליל עם מורה הדרך יליד ותושב הכפר יותם דהאן, סדנה מעשית וחורפית ברוח האיורוודה עם תמרהינדי בכליל וסדנה להכנת נעלי בית מבד בסטודיו חסי נווה – סטודיו לקווליט וצבעי בדים.

פרטים נוספים

  • מתי: חמישי – שבת, 17-19/12/20
  • פרטים נוספים והרשמה לאירועים בטלפון 072-3310938 או באתר הפסטיבל » 
  • כל הסיורים, הסדנאות והארוחות מותנים בהרשמה מראש / במינימום משתתפים