כל המידע על אחרי הגשם: סיורי פטריות בגליל המערבי

החורף כבר כאן ועמו צצות גם הפטריות. אילו פטריות אוכלים ואילו ממש לא, איפה ניתן למצוא פטריות טריות זמינות לליקוט ומה אפשר להכין מהן? את כל זה תוכלו לגלות בסיורי הפטריות של עמותת זמן גליל מערבי, יחד עם מורת הדרך הגלילית כרמית ארבל ומומחית הפטריות מיא גינזבורג.

מה מחכה לכם בסיורי הפטריות

קולינריה ייחודית, נשים מעוררות השראה וליקוט פטריות

הסיור מתחיל עם מיא גינזבורג, מומחית לפטריות, שתקח אתכם לסיור קצר בשטח ללמוד על ליקוט פטריות. מקבלים הצצה אל תוך עולמן של הפטריות, לומדים מעט על הרקע של היצור החי, הייחודיות שבו, קווים עיקריים לדמותו ומאפייניו. לאחר מכן מחפשים פטריות, מתאמנים לזהות אותן ולשייך אותן למשפחות, ולומדים כיצד יש לנהוג נכון בפטריות בעת בישולן.

משם ממשיכים לביתה של קרן פוקס, לטעימת אוכל טבעוני ולסדנא קצרה על ניהול מתחים, ומה הקשר בין תזונה לנפש. 

את הסיור מסיימים במחלבת שירת רועים, שם פוגשים את מיכל מלמד, גבנית בעלת שם בין לאומי. במהלך הביקור שומעים את סיפורה של מיכל, לומדים על תהליך היצור והמצאות גבינות חדשות וכמובן טועמים מן הגבינות של המחלבה.

  • מתי: שישי, 4/12/2020, 9:00-14:00
  • עלות: 175 ₪ לאדם כולל כל הטעימות והמפגשים השונים 

נכנסים למעבה היער - בעקבות הפטריות והעיר האבודה

כרמית ארבל, מורת דרך ותיקה, ומיא גינזבורג, מומחית לליקוט פטריות, מזמינות אתכם לטיול מיוחד שייתן נקודות מבט שונות ומסקרנות על אנשים, פטריות, טבע, קיימות וסימביוזה. השלב הראשון חוויתי - בעקבות הפטריות, ובשני יוצאים למסע כמו אינדיאנה ג'ונס לגלות את העתיקות במעבה היער.

סיור ב"עיר האבודה" חרבת צונם, הסיור משלב ארכיאולוגיה, השראה וגם הצצה  אל תוך עולמן של הפטריות. שילוב בין ליקוט צמחים ופטריות, וסיפורים על האתר הייחודי שמעולם לא נחפר.

  • מתי: חמישי, 10/12/2020, 10:00-14:00
  • עלות: 120 ₪ לאדם 

סיור פטריות מהאגדות 

כרמית ארבל, מורת דרך ותיקה ושחקנית, ומיא גינזבורג, מומחית לליקוט פטריות, יובילו אתכם אל לב היער, לסיור הכולל הצצה אל תוך עולמן של הפטריות. מחפשים את המחבואים שלהן ולומדים להבדיל ולזהות ביניהן.

בחלק הראשון של הטיול תיהנו מחוויה בעקבות הפטריות, ובשני תצאו למסע בעקבות ה"עיר האבודה", חרבת צונם, שם תגלו את העתיקות שמעולם לא נחפרו, תפגשו יצורי יער מופלאים ואורחים מצחיקים מסיפורי האגדות. בסופו של הטיול ייערך פיקניק ביער.

  • מתי: שישי, 18/12/2020, 10:00-14:00
  • עלות: מבוגר: 100 ₪, ילד (מגיל 3): 70 ₪

פרטים נוספים

  • פרטים נוספים והזמנת סיורים בטלפון 072-397-1215