בוחרים בגן המדע - סדנאות, סיורים והפעלות מיוחדות

08-934-4401
גן המדע שבמכון דוידסון מחדש פעילות ופותח את מעבדות הכיף. בכל שבת עשרות ילדים יוכלו לראות מקרוב איך חומרים שונים משנים את צבעם במגע עם חומצה או עם בסיס. מדריכי הגן ידגימו כיצד קרח יבש משנה את צבעם של נוזלים שונים, וכיצד הכרוב הסגול הופך להיות 'שלט חי' מעולם הטבע.
| 14/01/2013

לצד תחרויות מדעיות נושאות פרסים לבני נוער בגילאי 9 עד 14, יתקיימו הדגמות מיוחדות על פרקטלים*. "פרקטל" הוא צורה גאומטרית שמורכבת מעותקים מוקטנים של עצמה בכל רמת פירוט כך שלא משנה כמה נתבונן אל תוך חלקיו של הפרקטל, תמיד נמצא בו חלקים הדומים לצורתו המקורית. לדוגמה, כרובית - כל 'פרח' מזכיר את הצורה המלאה של הכרובית כולה. בנוסף ינסו המבקרים לבנות מאוריגמי את הקוביה האינסופית –הידועה גם בשם ספוג מנג'ר. כדי להשלים את הבנייה, צריכים להגיע ל-8000 קוביות אוריגמי שייבנו על ידי מבקרי הגן.
ט"ו בשבט מתקרב, ובכיפת הזכוכית האקולוגית של גן המדע, האקו ספירה, יחגגו את חג האילנות במהלך כל החודש, שם יחוו תופעות שונות מעולם הצומח: הפצת זרעים, גידול צמחים פרימיטיביים, נשיכת צמחים טורפים, צמחי אוויר, צמחי מים, צמחי מדבר וצמחים זזים.

משחק חי/צומח/דומם- בכל יום שבת תתקיים תחרות לבני נוער בגילאים 9-14. השחקנים יידרשו להפגין יכולות מהירות וכוח מחשבה בדיוק כמו במשחק 'ארץ-עיר' אך בדגש על חי, צומח ודומם. השחקנים המובילים יזכו בפרסים. בכל שבת התחרות מתחילה מחדש, בשעה 11:00.

שעת סיפור מדעית - האגדות יוצאות מהספר ומגיעות לגן המדע, בשעת סיפור מרתקת לכל המשפחה - "אגדה של מדע". כל שבת ב 11:00 בבוקר, ציפי המספרת תחשוף את הסודות שמאחורי הסיפורים שכולנו מכירים. החודש, כל הסיפורים מוקדשים לטבע ולצמחים.

הפעילות מתקיימת בגן המדע ביום הבחירות, ובכל יום שבת, בין השעות 10:00 ל-17:00
 

התקשרו עכשיו לבוחרים בגן המדע - סדנאות, סיורים והפעלות מיוחדות: 08-934-4401

הודעה: פרטי האירוע מוצגים כפי שהועברו לאתר טיולי ממארגניו ובאחריותם בלבד.

חוות דעת על בוחרים בגן המדע - סדנאות, סיורים והפעלות מיוחדות

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...

אירועי פסח 2019