כל המידע על ג'יפים בכרמל (ללא תשלום)

נתחיל במנזר המוחר'קה, שם נראה את פסלו של אליהו הנביא ונקשיב לסיפורו על רקע הנוף המדהים של רכס הגולן הלבן, מפרץ חיפה ויערות הכרמל.


אגדה: גשם משמיים


שנתו של המלך אחאב נדדה. הימים ימי בצורת – אין חיטה, אין מים למרעה ואין ביד העם לשלם את המיסים. נישואיו לאיזבל הצידונית ועבודת האלילים שהביאה עימה קנו לו אויבים מבית ומבחוץ, שרקמו מזימות להדיחו מן השלטון.

חלפו הימים וגשם לא נראה באופק. פנו האנשים לכל נביא ואצטגנין, מעלה באוב, מלחש ומנחש. התפללו לפסלי אלים עתיקים, רקדו ביערות מול ירח מלא, פנו למכשפות ומנחשי עתידות, אך דבר לא עזר. השמיים חשוקים ואין מטר.

ניסה אליהו הנביא לדבר אל ליבם, שלא יעבדו אלילים זרים, אך העם לא הקשיב לו. שמע אחאב מפי שר צבאו עובדיהו על דברי אליהו הנביא וקרא לו לבקש את עצתו. הגיע אליהו לארמון, ואליהו איש גדול מימדים, לבוש גלימה לבנה, בעל פנים מיוסרות העוטות זקן לבן ארוך ופרוע. נזף אליהו באחאב ודרש ממנו לוותר על עבודת האלילים ולשוב לאלוהי ישראל.

המלך אחאב לא ידע את נפשו - אלי צידון איימו להמיט חרפת רעב אם לא יעשו כתורתם, אלי מצרים הבטיחו חיי נצח למאמינים אם יקשיבו רק להם, וידעונית מנוסה נשבעה שהצדק רק עימה. לבסוף החליט המלך לערוך תחרות בין כל האלים. width=215

מאות נביאים ומכשפות התקבצו בפקודת המלך בקרן הכרמל, הקימו מזבחות והציבו מנחות – כל איש לאל שלו, כל אדם באמונתו. המוני העם התאספו לחזות במחזה ולזעוק יחד לעזרת האלים, אך השמים נותרו סגורים כשהיו.

רק אליהו הנביא עמד בצד וגלימתו הצחורה מתנופפת ברוחות הפסגה. כשנואשו עובדי האלילים צעק אליהו בקול עז שכל העם רעד: עד מתי אתם פוסחים על שתי הסעיפים? רק אלוהי ישראל יעזור!.  הניף את מטהו לשמיים ואל מזבחי נביאי השקר ואש גדולה פרצה מן השמים, שרפה את המנחות, את מזבחי העץ ואף את תעלות המים שלצידם.

נפל כל העם על ברכיו לפני מזבח אלוהי ישראל ונדר נדר לעבוד רק אותו. וייפתחו שערי השמים וגשם ברכה שטף את ההר. וכל נביאי השקר ברחו מחמת זעמו של ההמון ונשחטו על נחל הקישון אשר מתחת לכרמל.

בחלוף השנים עלה אליהו השמיימה. על איזבל נכתב שיר ובקרן הכרמל נבנה מנזר לזכרו של אליהו הנביא ובו מוצב פסלו הזועם, המניף את מקלו מול השמיים.


מיפן ועד שוויצריה הקטנה

ממנזר קרן הכרמל ננוע בשיירת ג'יפים דרך שביל נוף הכרמל עד לבקתת היערן. שם נתפצל למשימת ניווט עצמאית שתסתיים בחוות יללת התנים, בהר שוקף, לתה וטעימות וכדי לראות איך חושבים וחיים קצת ירוק.

בקרחת יער בקצה הכרמל נפגוש את איריס סמרה מעין הוד לחווית מחול יפנית. איריס התמחתה במחול הבוטו –מחול אוונגרדי מיפן, ואנו נזכה למסע של צבע, צלילים ודמיון באווירה יפנית.

נמשיך למסע ג'יפים בין כפרי הדרוזים בנחל אלון ואגם השלולית. נשלב קטע הליכה בשוויצריה הקטנה ונסיים בכפר עין חוד לארוחת צהריים (למי שירצה).

הערות:

מטרתינו היא נוף וחוויות ולא אתגר לג'יפים, ועל כן המסלול קל וכל רכב 4X4 יצלח בקלות.

הטיול יסתיים לקראת 15:00. כמו תמיד, הטיול הוא בחינם, ספרו למשפחה ותביאו חברים
 
אין צורך בהרשמה מראש, אבל אשמח לקבל הודעה במייל על מי שבא על מנת לשכפל מפות בכמות מספקת.
 
ציוד: מים, נעלי הליכה, טלפון סלולארי ורצוי GPS למשימת הניווט.

  •  

הטיול הבא: שישי 26/6 רגלי בהר הרוח + שירי אהוד מנור עם יעל בדיחי ביישוב נטף.