כל המידע על בן יהודה פינת הלני המלכה

הסיור מתקיים במסגרת סדרת עיר. השראה - סיורים ומפגשים בהשראת התערוכות 'חפצ חשוד' ו'קצה חוט' במוזיאון מגדל דוד

חפצ חשוד

עיצוב מוצר בהשראת ירושלים

ירושלים היא מקום ואף מושג , היא מושא לגעגוע ולכמיהה,. עיר של מעלה ושל מטה, של מיתוסים , אמונות ודתות. ובתוך כך – עיר של ניגודים, תרבויות וגוונים. עיר ששימשה ועודנה מקור השראה לתושביה, לבאים בשעריה, ליוצרים ולאמנים רבים. אנשי העיר, הרחובות, הסיפורים והניחוחות העולים מכל חצר וסמטה היוו ועודם מהווים מקור השראה ליצירתם של אמנים, משוררים, סופרים ואנשי רוח בני דתות ותרבויות שונות.

בתערוכה החדשה מוצגים 'חפצים' שעוצבו בהשראת ירושלים. בעבודותיהם התייחסו המעצבים לירושלים, לסמליה המוכרים של העיר, לעברה אך גם לעיר בימים אלה, ואף לרגשות חיוביים ושליליים שהעיר מעוררת בתושביה ובמבקריה.  

מיקום התערוכה באולם "פצאל", הממוקם באחד ממגדלי המצודה ומשקיף אל העיר העתיקה של ירושלים, אל הכותל המערבי ואל הר הבית,  מדגיש ומחדד את חווית הצופה ביחס לרגשות שמבטאים האמנים ביצירותיהם. 

אוצר: טל גור

קצה חוט

פרויקט אופנה עכשווי

התערוכה מפגישה בין  נשים מתולדות העיר, עשר מני רבות, ובין עשר מעצבות אופנה ישראליות. כל אחת מהמעצבות בחרה דמות אחת ועיצבה דגם לבוש עכשווי בהשראתה ובהשראת הדימויים החזותיים שנשתמרו מתקופתה.

הדגמים החדשים מוצגים לצד מקורות ההשראה שמהם הושפעה כל מעצבת ומהם שאבה את המידע. נשים ישראליות מוכרות לבשו את הדגמים החדשים, דיגמנו וצולמו באתרים שונים ברחבי ירושלים. ה'דוגמניות' ואתרי הצילומים מחוברים בחוט היסטורי לנשים ולדימויים החזותיים מן העבר. 

אוצרת: תמר קרוון