שבת 6/6: מטיילים ורוקדים עכו העתיקה וגם הפלגה והרקדה

נשוט ונרקוד על מלכת עכו ונסיים בהרקדה המונית עם החבר'ה הצפונים בחוף הים

הביקור בעכו הוא מסע מרגש אל עבר מפואר וחוויה מיוחדת במינה. עכו העתיקה היא אחת הערים היחידות לאורך חופי הים התיכון שחומותיה נשתמרו סביב ללא פגע. עכו הוכרזה על ידי האו"ם כאתר מורשת ושימור עולמי, וכאחת משבעת פלאי ארץ ישראל. 

חומות העיר, מצודותיה ומבצריה, כנסיותיה ומסגדיה ובניינים אחרים בתחומה, מספרים את ההסטוריה של שליטים רבים שמשלו בה ולחמו בעבורה, בנו את העיר ופיארו אותה.

אגדה עברית קדומה מספרת שהים הגדול הציף את העולם, וכשהגיע לחופה של עכו נעצר במקומו, כנאמר באיוב (לח, יא): "עד כה תבוא ולא תוסיף". עד כה הופך באגדה ל "עכו".

עכו קיימת כ-4000 שנה ברציפות. ראשיתה בתל עכו (גבעת נפוליאון). האגדה מספר שנפוליון הגיע עם צבאו לתקוף את עכו והיה זקוק למקום גבוה כדי להשקיף על הנעשה בעיר מעבר לחומות. הוא ציווה על כל חייל בצבאו הגדול לחפור ולהביא דלי עפר אחד בנקודה זאת, כך נוצרה הגבעה ומכאן מקור שמה.

בתקופה הצלבנית הגיעה עכו לשיא גדולתה והייתה לגדולה ולעשירה בערי הממלכה הצלבנית, עיר הנמל והמסחר הראשית שלה, מרכז חיי החברה הכלכלה והתרבות. בשווקי עכו ונמלה עבר חלק ניכר מהסחר שבין המערב למזרח הקרוב והרחוק. עכו הייתה גם מרכז של עסקות כספים והלוואות בניהולם של הטמפלרים ומרכז לעיסקות נכסי נדלן באירופה בניהול מסדר ההוספיטלרים.

האתרים הבולטים של עכו כוללים שרידים מהתקופה ההלניסטית-רומית, ומבנים מהתקופה הצלבנית והעותומנית: מסגד אל ג'אזר, בנייני מסדר סנט.ג'ון, העיר הצלבנית התת קרקעית, חאן אל עומדן, המרחצאות התורכיים (כיום המוזיאון העירוני), המקדש הבהאי ועוד.

בעכו תוכל למצוא את טביעות אצבעותיהם של עמים רבים ותנועות דתיות: מהכנענים, היוונים, הרומאים, הביזנטים, הצלבנים, הממלוכים דרך התורכים ועד לבריטים.

השווקים המזרחיים הססגוניים של עכו, חומות העיר, המוזיאונים, החופים ואתרי הספורט הימי, נמל הדייגים, המרינה, המסעדות, בתי המלון והפסטיבלים הציוריים המתקיימים בעכו מדי שנה – נמנים אף הם עם האטרקציות התיירותיות.

לגבי ההפלגה:

נסיים את הטיול בעכו בסביבות השעה 19:00 ובצעד תימני נקפץ לעבר ההרקדה בחוף נרוונה שבחיפה. נרקוד ונשתולל עם החבר'ה הצפונים בהרקדת מעגלים, זוגות ושורות.

נסיים בסביבות 23:00 ונצא לכיוון נקודות האיסוף. המלווים שאינם רוקדים יבלו בזמן ההרקדה בבית קפה סמוך ו/או יהנו מהמוסיקה ומצפייה ברוקדים

פרטי הטיול:

מחיר: 150 ש"ח, כולל הדרכה, אוטובוס והפלגה.

ציוד נדרש: מי שתייה, נעלי הליכה, אם תרצו ניתן להביא חטיפי אנרגיה או נישנושים, נעלי הליכה, כובע, מי שתייה.

רמת קושי: טיול קל בסמטאות ועל חומות עכו

אחראית טיול: פזית 054-6672412 הכניסו לזכרון לכל מקרה.

נקודת האיסוף באוטובוס מראשון-לציון:

  • 11:00 - רח' הרצל פינת אבי האסירים
  • 11:15 - בית דגן, בתחנת האוטובוס הצמודה למשטרה
  • 11:30 - תל-אביב תחנת רכבת ארלוזרוב ליד השכרת רכב שלמה SixT
  • 11:45 - צומת גלילות בתחנת האוטובוס ליד הסינימה סיטי
  • 11:50 - צומת כפר שמריהו
  • 12:10 - צומת נתניה בתחנת האוטובוס מתחת לגשר
  • 12:25 - צומת אולגה בתחנת האוטובוס מתחת לגשר
  • 12:40 - צומת יקנעם
  • 23:00 - סיום משוער ותחילת חזרה

יש להגיע 5 דקות לפני השעות המצויינות - האוטובוס לא מחכה למאחרים

לחצו כאן למעבר לאתר "טיולים ואגדות" להרשמה מאובטחת

ביטולים: עד שבוע לפני הטיול 20 ש"ח לאדם. משבוע לפני הטיול אין החזרים.

בהרשמתכם לטיול אתם מצהירים כי מצב בריאותכם תקין - מחובתכם לדווח על כל בעיה בריאותית

*המסלול נתון לשינויים על פי החלטת המדריך בשטח