כל המידע על בחנוכה מדליקים נרות של תקווה

טיול לנגב המערבי – לאזור נחל הבשור ואל אתרים נוספים בסביבתו.<?xml:namespace prefix = o ns = urn:schemas-microsoft-com:office:office />

נתחיל בפסיפס המדהים של ביהכ העתיק ליד נירים שם גם נסעד ארוחת בוקר.בית הכנסת התגלה במקרה, תוך כדי סלילת כביש באזור. עם השנים הפסיפס נשחק ונהרס. הפסיפס עבר שיפוץ מיוחד במוזיאון רוקפלר והחוזר  וכעת הוא פתוח לציבור.

נמשיך לאנדרטה לשומרי קו המים לנגב. בשלהי ימי המנדט הוקמו בלילה אחד בנגב 11 ישובים. הבסיס לקיומם היה מציאת מים בניר עם. המים הובאו אל הישובים עי צינורות מיוחדים שנרכשו בלונדון. בימי המלחמה קו המים ניזוק עי הבדואים, לכן הוקמו חוליות פלמח שמטרתם שמירה על קו המים. חלק מהחוליות נפגעו ואנשיהן נהרגו. חוליית גבולות – נירים טעתה בדרך ונכנסה לכפר עוין....

מהגשר התלוי שעל גדת נחל הבשור נצא לטיול רגלי,לאורך שפת הנחל. נספר על דוד המלך ועל מלחמתו בעמלק, נספר על מאגרי המים של הקקל, נכיר מגוון עשיר של צומח ועקבות בעלי חיים.

לקראת סיום הטיול נגיע לנירים הישנה, במקום בו האדם ניצח את הטנק (כך כתוב על הקיר – תבואו ותראו). מהמרפסת, נשקף נוף רצועת עזה. זה המקום והזמן להדליק נרות חנוכה – ולהאיר ולו במעט את החשכה בה נמצא גלעד שליט (בתקווה שעד אז כבר יהיה בבית).