איפה תטיילו?
מה תעשו?
חנויות למטייל
רשימת ציוד מגזין טיולי - כתבות והשראה
מחפשים השראה? צריכים התייעצות?
מגדירים
עקבו אחרינו

בעקבות לוחמי קרבות לטרון בתש"ח

טיולי FREE TOUR - סיור זה יוביל אותנו באתרים בהם חרפו נפשם לוחמי פלמ"ח והגנה, לפני 70 שנים, על פריצת הדרך לירושלים הנצורה, ועל שמירת הקשר עם תושביה שנותקו מהשפלה. נעבור בדרך בורמה המפורסמת, ונמשיך במסלול הקרבות העקובים מדם בניסיונות לכבוש את אזור לטרון.

אין כרגע סיורים מתוכננים לטיול הזה

על הטיול

טיול  free tour :   הסיור יבוצע עם המכוניות. הסיור מתאים למשפחות וילדים מגיל 5. נתחיל את הסיור בשעה 09:30 בנקודת המפגש ליד מצפה הראל, וכאן נספר את סיפורו של מאיר טוביאנסקי. נעשה תצפית על דרך בורמה שעוברת למרגלות המצפה, ונספר על הדרכים לירושלים בתש"ח, על מפגש אנשי הפלמ"ח כאן בעינות סוסין, ואת סיפורה של דרך בורמה שהצילה את ירושלים ממצור. מכאן נסע עם המכוניות ונעלה לפאתי הישוב נוה שלום, ישוב מעורב יהודי ערבי. מנקודת תצפית זו נשקיף על עמק הקרב העקוב מדם, מבצע בן נון א', שגבה את חייהם של 76 לוחמים. ומבצע בן נון ב' שגבה את חייהם של עוד 49 לוחמים, ביניהם לוחמת אמיצה אחת. מנקודת תצפית זו נשוב קטע קצר על עקבותינו, ונעלה לנקודת תצפית שצופה על כל האזור, כאשר בכיוון מערב נראה את בית הקשתות (טוביאנסקי), ובכיוון דרום את הישובים שלמרגלותינו, בינהם כפר אוריה. מכאן נרד עם המכוניות לאנדרטת חטיבת אלכסנדרוני, שמנציחה את זכר נופלי החטיבה בקרבות לטרון, שם גם יסתיים סיורנו.

ציוד מומלץ - מים וכובע. מכנסיים ארוכים . נעלי הליכה נוחות (לא סנדלים)
 

צילמתם בסיור? העליתם את התמונות לפייסבוק? תייגו את עמוד הפייסבוק של טיולי (tiuli@) ואולי נפרסם את התמונות שלכם בעמוד שלנו, כדי שכולם יוכלו לראות!

בהדרכת

חיים סופר

חיים סופר (M.Sc). מורה דרך מוסמך מס' רישיון 12264. בוגר בית הספר לתיירות (שלוחת ת"א). שפות הדרכה: עברית ואנגלית. התמחות: סיורי שטח וסיורים עירוניים. דגשים על גיאוגרפיה, היסטוריה מכל התקופות, התיישבות ציונית ומורשת קרב.

מחירים

טיולי FREE TOUR

מדברים על בעקבות לוחמי קרבות לטרון בתש"ח

חוות דעת, עדכונים מהשטח, שאלות ותשובות

תמונת פרופיל של המטייל האנונימי

היי,

מה תרצה לכתוב על בעקבות לוחמי קרבות לטרון בתש"ח?