איפה תטיילו?
מה תעשו?
חנויות למטייל
רשימת ציוד מגזין טיולי - כתבות והשראה
מחפשים השראה? צריכים התייעצות?
מגדירים
עקבו אחרינו

בדידותי נגעה בבדידותך: נשים, אהבה ויצירה בתל אביב

טיולי FREE TOUR נצא לסייר ברחובות תל-אביב בעקבות כמה מהנשים היוצרות שפעלו בעיר העברית הראשונה במלאת 50 שנה לפטירתה של לאה גולדברג. הסיור ילווה בקריאת קטעי שירה, בהשמעת שירים מיצירותיהן וכולכם מוזמנים להצטרף לפזם או לשיר...

אין כרגע סיורים מתוכננים לטיול הזה

על הטיול

טיול free tour: בסיור נציג את דמותן של 6 נשים שפעלו ויצרו בתל-אביב, משנות השלושים ועד שנות השבעים, כפי שהן משתקפות בסיפור חייהן, ביצירתן ובסיפורי אהבותיהן.

נתמקד בדמותה של לאה גולדברג, המשוררת מחבורת אלתרמן ושלונסקי והמרצה לספרות באוניברסיטה העברית, שהתגוררה עם אימה בתל אביב ובירושלים. נספר על אהבותיה ועל האופן בו ראתה עצמה המשוררת הגדולה והאהובה.

נפרוס את סיפור חייה של יונה וולך, שעברה את העולם כמו אש, ונספר על הברוש והלהבה. 

עוד נספר הרומן שהסעיר את היישוב בשנות השלושים בין מלכת התיאטרון העברי חנה רובינא ולמשורר יפה התואר אלכסנדר פן.

נסיים במשולש נשי של שחקנית תאטרון הקאמרי, ציירת ומאיירת ושחקנית שהיתה למשוררת צעירה, שסבבו כולן סביב המשורר העברי הגדול ביותר - נתן אלתרמן. שלושת הנשים שעטפו את אלתרמן - רחל מרכוס אלתרמן, צילה בינדר ותרצה אתר.

על רקע רחובות תל אביב, נקרא ונשמע משירתן ודבריהן המאירים את חייהן הפרטיים וגם את חיי הבוהמה הסוערים לא פעם בתל-אביבית של אותן השנים.

בהדרכת

יוסי גולדברג

מורה דרך מוסמך אוהב את תל-אביב וחוקר את תולדותיה יותר מ-20 שנה, ומתמחה בסיורים בעקבות הסיפורים הנעלמים וגם הידועים בתל-אביב יפו. אני מדריך גם בעקבות סיפורי ההתיישבות הציונית, וכן באתרים ארכיאולוגיים, ובערים מזרחיות כגון עכו ונצרת. הסיורים נערכים בכל ימות השבוע והם בכל אורך ולכל מטרה: קבוצות חברים, טיולים התפורים במיוחד לימי הולדת בעקבות סיפור החיים של החוגג/ת, טיולי עובדים וימי כיף, טיולי משפחות, טיולי בתי ספר ועוד. אני מקיים גם הרצאות בנושאים שונים.

מדברים על בדידותי נגעה בבדידותך: נשים, אהבה ויצירה בתל אביב

חוות דעת, עדכונים מהשטח, שאלות ותשובות

5
(1)
תמונת פרופיל של המטייל האנונימי

היי,

מה תרצה לכתוב על בדידותי נגעה בבדידותך: נשים, אהבה ויצירה בתל אביב?

תמונת פרופיל של mnbv123
mnbv123
לפני שנתיים
סיור מקסים עם מדריך מעולה.

יוסי, תודה על הסיור החוויתי והמהנה