בדידותי נגעה בבדידותך: נשים, אהבה ויצירה בתל אביב

טיולי FREE TOUR : נצא לסייר ברחובות תל-אביב בעקבות כמה מהנשים היוצרות שפעלו בעיר העברית הראשונה. הסיור ילווה בקריאת קטעי שירה, בהשמעת שירים מיצירותיהן וכולכם מוזמנים להצטרף לפזם או לשיר...

רשימת הטיולים

  • 25/05/2019 (יום שבת) בשעה 16:30

מחירים

סיור Free Tour

איפה נפגשים

בשעה 16:30 בכיכר אתרים, במפלס העליון, ליד מבנה הקולוסיאום לשעבר. שימו לב סיכוי נמוך למצוא חניה בחניונים ליד מקום המפגש, לכן מומלץ לחנות בקירבת נקודת הסיום, ליד כיכר דיזנגוף (למשל בחניון תל נורדאו, או חניון בניין כלל ברחוב דרויאנוב), או ברחוב לפי הוראות שלטי החניה, ואז יש לקחת בחשבון כ-15 דקת הליכה רגלית בערך לכיכר אתרים, לפני התחלת הסיור. (מי שיצטרך יחזור עצמאית לנקודת ההתחלה בסוף המסלול) משך הסיור בין שעתיים ושלושת רבעי לשלוש שעות. הסיור מתאים לנכים. שימו לב! יש להגיע כמה דקות לפני תחילת הסיור. המדריך לא ישיב לטלפונים לאחר שעת התחלת הסיור.

על הטיול

טיול free tour  :  בסיור נציג את דמותן של 6 נשים שפעלו ויצרו בתל-אביב, משנות השלושים ועד שנות השבעים, כפי שהן משתקפות בסיפור חייהן, ביצירתן ובסיפורי אהבותיהן.

נתמקד בדמותה של לאה גולדברג, המשוררת מחבורת אלתרמן ושלונסקי והמרצה לספרות באוניברסיטה העברית, שהתגוררה עם אימה בתל אביב ובירושלים. נספר על אהבותיה ועל האופן בו ראתה עצמה המשוררת הגדולה והאהובה.

נפרוס את סיפור חייה של יונה וולך, שעברה את העולם כמו אש, ונספר על הברוש והלהבה. 

עוד נספר הרומן שהסעיר את היישוב בשנות השלושים בין מלכת התיאטרון העברי חנה רובינא ולמשורר יפה התואר אלכסנדר פן.

נסיים במשולש נשי של שחקנית תאטרון הקאמרי, ציירת ומאיירת ושחקנית שהיתה למשוררת צעירה, שסבבו כולן סביב המשורר העברי הגדול ביותר - נתן אלתרמן. שלושת הנשים שעטפו את אלתרמן - רחל מרכוס אלתרמן, צילה בינדר ותרצה אתר.

על רקע רחובות תל אביב, נקרא ונשמע משירתן ודבריהן המאירים את חייהן הפרטיים וגם את חיי הבוהמה הסוערים לא פעם בתל-אביבית של אותן השנים.

בהדרכת

יוסי גולדברג

מורה דרך מוסמך אוהב את תל-אביב וחוקר את תולדותיה יותר מ-20 שנה, ומתמחה בסיורים בעקבות הסיפורים הנעלמים וגם הידועים בתל-אביב יפו. אני מדריך גם בעקבות סיפורי ההתיישבות הציונית, וכן באתרים ארכיאולוגיים, ובערים מזרחיות כגון עכו ונצרת. הסיורים נערכים בכל ימות השבוע והם בכל אורך ולכל מטרה: קבוצות חברים, טיולים התפורים במיוחד לימי הולדת בעקבות סיפור החיים של החוגג/ת, טיולי עובדים וימי כיף, טיולי משפחות, טיולי בתי ספר ועוד. אני מקיים גם הרצאות בנושאים שונים.

חוות דעת על בדידותי נגעה בבדידותך: נשים, אהבה ויצירה בתל אביב

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...
;