כל המידע על ראש הנקרה ורכבל לנקרות, השוק בעכו, הנמל ושייט

נתחיל את יום טיולנו בעליה לעבר רכס סולם צור ונכנס אל הפלא של ראש הנקרה: שמורת טבע ייחודית, המתחילה במצוק תלול ויורדת אל הים התיכון וחתר נקרות בסלע. נחפש הטבעות של יצוריים ימיים במסלע הלבן ונחפש עוד יצורים המתחבאים בינות לחופים המפורצים: מי רואה רגל של פיל???

נטייל בתוך הנקרות המרשימות ונפחד יחד בעלייה עם הרכבל…

אחרי ראש הנקרה, נגיע לעכו. מה לא נאמר על העיר הזו? בעלת היסטוריה מפוארת, נחשקת על ידי כובשי האימפריות בשל מיקומה החשוב – שנכבשה שוב ושוב ושוב לפי חילופי השליט בארץ – ורק נפוליאון לא יכל לה.

הביקור בעכו הוא מסע מרגש אל עבר מפואר וחוויה מיוחדת במינה. עכו העתיקה היא אחת הערים היחידות לאורך חופי הים התיכון שחומותיה נשתמרו סביב ללא פגע. עכו הוכרזה על ידי האו"ם כאתר מורשת ושימור עולמי, וכאחת משבעת פלאי ארץ ישראל.

האתרים הבולטים של עכו כוללים שרידים מהתקופה ההלניסטית-רומית, ומבנים מהתקופה הצלבנית והעותומנית: מסגד אל ג'אזר, בנייני מסדר סנט.ג'ון, העיר הצלבנית התת קרקעית, חאן אל עומדן, המרחצאות התורכיים (כיום המוזיאון העירוני), המקדש הבהאי ועוד. בעכו תוכל למצוא את טביעות אצבעותיהם של עמים רבים ותנועות דתיות: מהכנענים, היוונים, הרומאים, הביזנטים, הצלבנים, הממלוכים דרך התורכים ועד לבריטים.

השוק הססגוני של עכו, על ריחותיו, צבעיו, טעמיו מהווה מקור משיכה לטיילים מהארץ ולתיירים מחו"ל שבאים לסמטאותיו, לנגב את החומוס המפורסם ולהלך על החומות מעליו. אחרי טיול נינוח בעכו העתיקה ובשוק נצא להפלגה ונצפה אל העיר והחומה מן הים – ובימים בהם הראות טובה, נראה את רכס הכרמל מן הצד האחד – ואת לבנון מהצד השני.

נהנים ועמוסי חוויות נצא בדרכנו חזרה הביתה…