"בכל זאת יש בה משהו" - בעקבות פרשיות עלומות בצפון הישן של תל אביב

סיור FREE TOUR בצפון הישן של תל אביב, בו נתוודע לכמה פרשיות עבר עלומות. מרצח קסטנר שזעזע את המדינה, דרך דירת המסתור של מנהיג האצ"ל,  ועד לנקודת יציאתם של כ"ג יורדי הסירה. גם אתנחתות מוסיקליות מובטחות.

אין כרגע סיורים מתוכננים לטיול הזה

על הטיול

טיול  freetour :   בסיורנו, נתוודע אל מספר פרשיות עבר עלומות שארעו בצפון הישן של תל אביב. פרשיית ישראל קסטנר העסיקה את מדינת ישראל הצעירה. הויכוח התלהט, האם מדובר באדם שהציל המונים מהנאצים, או באדם שמכר את נפשו לשטן? נבקר במקום ההתנקשות בחייו של קסטנר ונשמע על הפרשיה שהדיה לא תמו עד היום.

נתקדם אל דירת המסתור שבה הסתתר מנחם בגין, מפקד האצ"ל תחת מסווה בדמותו של הרב ססובר. מדירה זו פיקד בגין על הפעולות הנועזות כנגד הבריטים.

נמשיך אל גבעת היל על גדת הירקון, ונשמע על הצליחה הנועזת של הבריטים את הירקון הגועש, באחד הקרבות הנועזים ביותר שארעו בארץ, ובכך למעשה כבשו את הארץ מידי העותומנים.

נסיים את סיורנו בסיפורם של כ"ג אנשי הפלמ"ח יורדי הסירה, במקום שבו התאמנו בדרכם אל משימתם הסודית.

כל אלו ועוד, כולל טעימה משירי אלתרמן ויאיר רוזנבלום, בסיור נינוח, השווה לכל נפש.

 

בהדרכת

שלמה סגל

בעל נסיון רב בהדרכה. מתמחה בהדרכת משפחות וגימלאים. הטיולים שבהדרכתי מיועדים לאוהבי הארץ, חובבי היסטוריה ותנ"ך. בסיורי אני משלב מקורות תנכיי"ם וארכיאולוגים לצד סיפורה של הארץ בדורות האחרונים, מלחמות ישראל ותקומתה של מדינת ישראל. סיור מוצלח מבחינתי הוא זה שבסיומו, מלבד ההנאה למשתתפים, הם יצאו גם עם ערך מוסף.

חוות דעת על "בכל זאת יש בה משהו" - בעקבות פרשיות עלומות בצפון הישן של תל אביב

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...