הגבעות של גבעתיים - גבעת המייסדים והגבעה ממנה תל אביב והים ניבטים

הסיור יערך כשעתיים וחצי, הסיור כולל הליכה +נסיעה קצרה. סיור הפותח צוהר לחזונם ולפועלם של ראשוני העיר שהקימו שכונה שהייתה מודל לחיקוי להתיישבות העובדת ולמדינה שבדרך, והיו מופת לחיים פוריים וססגוניים חרף התנאים הקשים. נסייר בשכונת בורוכוב למרות שבתיה הראשונים כבר כמעט ואינם, ניחוח הימים ההם עדיין באוויר, ושלטי רחוב שליד בתיה ההיסטוריים של השכונה, את סיפורם של הבתים מספרים. בחלקו השני של הסיור נהלך בגבעה הגבוהה של גוש דן וממנה תצפית יפיפייה. נלך בשבילי "טבע עירוני" ובמובלעת השייכת לתל אביב בתוככי גבעתיים. סיורינו יסתיים בגן העליה השנייה ליד מצפה הכוכבים.

אין כרגע סיורים מתוכננים לטיול הזה

על הטיול

הסיור מותנה ברישום מינימום משתתפים.
את סיורינו בגבעתיים המשתרעת על ארבע גבעות, נפתח ב מרכז המסחרי "פרנדלי בורוכוב" הנמצא מתחת ל"מכתש" המגרש המיתולוגי שבו פורחים מגדלי דירות מפוארים.
נסייר בשכונה שבה הכל התחיל, במכון המים שהיה גם מפעל נשק, במשק הפועלות שהפך לבית ספר לאומנויות, נעצור ליד הסליק שאותו שובך יונים הסתיר ובעוד אתרים המאזכרים את פועלם של ראשוני השכונה שממנה צמחה העיר.
בחלקו השני של הסיור, נצפה מגבעת קוזלובסקי על גבעתיים המתפתחת מתחתינו, על מגדליה המתנוססים של תל אביב, ועד לימה של תל אביב נביט.
ליד האנטנה הגבוהה נסייר ב"טבע עירוני" שעדיין נשאר לפליטה, נראה את מובלעת תל אביב בתוככיי גבעתיים.
נחתום את הסיור בגן העלייה השנייה שבו נמצאת בריכת נופרים עם דגי זהב משייטים בינות צמחי גומא, עם מתקני משחק נהדרים לילדים, וליד "מצפה כוכבים" הפעיל הוותיק של האגודה הישראלית לאסטרונומיה נסיים.
 
 

בהדרכת

ברוך פריימן

מורה דרך מוסמך, יליד ירושלים.

חוות דעת

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...