כל המידע על ויה פרטה ברכס רמים - שבילי קמה

מסלול הויה פרטה נמצא ברכס רמים שבגליל העליון לא רחוק מקיבוץ מנרה.

לאחר מפגש והתארגנות נרד למצוק בהליכה קצרה של כחמש דקות. מיד עם ההגעה לראש המצוק נחשף הנוף המרהיב של האזור: החרמון, הר דב, רמת הגולן והרי הגעש ועמק החולה מרוצף השדות שבליבו האגם. נערוך תצפית קצרה ונתרשם מהנוף היפהיפה.

לאחר מכן נרד בסנפלינג לתחתית המצוק. משם נתחיל את מסלול הויה פרטה. מי שירצה יוכל גם לרדת מסביב ללא גלישת הסנפלינג שגובהה כ- 20 מטר.

ויה פרטה זו בעצם דרך מאובטחת לללכת לאורכם של מצוקים ורכסי הרים. פירוש השם ויה פרטה הוא דרך הברזל, על שם כבל הברזל/פלדה שמעוגן לצוק ואליו מתחברים המטיילים. השימוש בשיטה זו החל באיטליה במלחמת העולם ה- 1 כאשר הצבא נע לאורכן של נתיבים מסוג זה ברכסי הדולומיטים.

כיום דרכים מסוג זה משמשות מטיילים אתגריים ברמות שונות. המסלול כאן הוא ברמת קושי לא גבוהה ומתאים גם לאלה שאין להם נסיון קודם וגם לילדים.

אורכו הכולל של המסלול כקילומטר וחצי. במהלך ההליכה בו כל מטייל מחובר לכבל באמצעות סופג אנרגיה מיוחד. ההתקדמות במסלול נעשית תוך כדי טיפוס בסולמות ויתדות ומעבר על פני גשרוני עץ קטנים.

בתום המסלול מי שירצה יוכל לנסות את כוחו בטיפוס צוקים באחד ממסלולי הטיפוס שבמצוק,אשר מכונה “ השקרן” על ידי קהילת המטפסים.

הטיול מתאים לקבוצות ומשפחות ולילדים החל מגיל 6.

ניתן גם לתאם טיולים פרטיים מראש.

                                                                          שבילי קמה

סתיו – 052-5706995