כל המידע על בין ריצ'רד לב הארי ל"מסילת ישרים"- עכו של מעלה ומט

לסקרנים שלום

נבקר בעיר המדהימה אשר לחוף ימים תשכון, בעלת ההוד, היופי, התפארת, הגיל(4000 שנה) ואף התואר של אונסק"ו עיר מורשת עולמית היא העיר עכו.

נתחיל את היום בביקור בבית כנסת יחידאי בעולם בסגנונו הוא בית הכנסת "אור התורה" אשר בעיר החדשה.

נמשיך אל תוך חומות העיר העתיקה, נטפס על חומותיה על מנת להשקיף משם אל העיר ועל מנת להבין כיצד "הצליח" נפוליאון לצאת מכאן כשידו על התחתונה. ניכנס אל מוזיאון מדהים אשר משמר אוספים יפים מרחבי הגליל וכן שוק שלם של בעלי מלאכות על ציודם.

נמשיך אל מרכז המבקרים של עכו, כאן נראה את ארמונו וגנו של האכזר, גז'אר ונספר עליו ועל מעלליו. נרד אל מתחת למפלס הרחוב שח ימינו וניכנס אל העולם הצלבני של עכו. בהינף רגל נעבור במנהרת הזמן 800 שנה לאחור. אולמות, מחסנים, משרדים, חדר אוכל ו........

נעלה אל פני הרחוב, ניכנס אל השוק של עכו על צבעיו וריחותיו הייחודיים לו, נגיע אל בה"כ מיוחד אשר שימש את בעל הספר "מסילת ישרים", נמשיך אל בית המלון של גז'אר ואל מנהרה תת קרקעית צלבנית מעניינת. ניכנס אל סמטאות העיר על מנת לראות את בתי העשירים של עכו במאה ה-19 והאופנה אשר אימצו לעצמם על קירות ותקרות בתיהם ונסיים ליד המסגד הגדול של השליט הגדול מכולם הוא גז'אר.

מי בנה את חדר האוכל הצלבני ? מה הייתה רמת ההיגיינה של הצלבנים ? מי רצה לרדת על ברכיו ולבוא כך לא"י ? ומדוע רגילה סוהה ערפאת לחיי נוחות ופאר ?

הסיור יתובל בהרבה סיפורים ואף בהמחזה. תינתן אפשרות לזמן חופש בשוק של עכו.

ציוד

נעלי הליכה נוחות, כובע, מים, מצלמה, בגדים צנועים לבה"כ.

בברכת ואהבת לארצך כמוך

אורן שורץ

"הבה נגלילה".