כל המידע על לטייל בתוך ציור: עין הוד ומערת אצבע

שבת 28/2 ניפגש בעין הוד למספר מסלולים המתאימים לכולם. חלקנו נשוטט בין בתי האומנים והמוזיאונים בשבת, נשמע על יאנקו ועל דאדא, פסלים, מיצגי רחוב, ציורים, נטעם ממטעמי הכפר, נסייר בשרידי הכפר הערבי עין חוד הסמוך, נטייל ביער העוטף את הכפר במסלול משפחתי, ונסייר בין עצי הזית מהעתיקים ביותר בישראל, שגזעם חלול מבפנים וחרוץ ומפותל מחוץ ושיבתם נכרת בהם עד מאוד. עליהם מספרים תושבי האזור הערביים את האגדה המקסימה הבאה:

 

כשנפטר הנביא מוחמד ירד אבל על העולם כולו. התאבלו האנשים, החיות, ואפילו העצים. במיוחד התאבלו עצי הפרי והשירו את כל עליהם לתקופת האבל וכך התחילה השלכת. רק הזית נראה כרגיל, עליו בהקו בירוק כסוף ונתן פריו כתמיד. הסתכלו עצי הפרי על הזית ואמרו לו: האם לא לכבודך להתאבל על מות הנביא הקדוש? ענה להם: אתם משירים עליכם למען יראה צערכם מבחוץ, אך צערכם חיצוני הוא, יחלוף עד מהרה ותחזרו לפרוח. אני, ליבי נשבר והתייבש בקרבי, גזעי הפך חלול ולא ישוב לעולם. מאז מעריצים המוסלמים את הזית והוא להם סמל היראה והכבוד.

 

בעלי הכושר שבינינו מוזמנים לטפס איתי לרכס אצבע ולמערת אצבע, שביל תלול וצר החבוי בין יערות האורן, האדמה הלחה בעונה זו מבטיחה לנו שלל של פטריות האורניה המותרות למאכל ואין סוף רקפות וכלניות. נמשיך בשביל לפסגת רכס אצבע לנוף של הים הכחול, שדות המושבים החרושים בצבע חום, ויערות האורן הירוקים. מהפסגה נרד למערת אצבע בה נמצאו שרידי האדם הקדמון ונחזור לנו דרך נחל בוסתן ועין חמדן.

 

בסיום הטיול אנו מוזמנים לסדנה יוקרתית לשפת גוף של חברנו אופיר נחום שיסביר וידגים עלינו איך לשכנע, איך להציג, איך לקרוא את בן/בת הזוג לדייט או לעיסקה. אופיר שבימות השנה מעביר סדנאות אלו לבכירי המנהלים במשק תורם לנו את זמנו וניסיונו הפעם ללא תשלום. תודה אופיר ! סדנה זאת איננה לילדים.

 

 

מה להביא: נעלי הליכה, מים, משחקי כדור, כלי נגינה, מחצלת

 

אוכל: תביאו חופשי ותחלקו עם כולם. הרבה יותר כייף צוחק

 

איך מגיעים: כביש 4 לחיפה, לפי השילוט נכנסים לעין הוד וחונים בחניה המרכזית

 

מחיר: ללא תשלום (אבל אפשר לככב).

תמיד שואלים אותי מדוע הטיול ללא תשלום ואני שוב עונה: הטבע שייך לכולנו, ישראל שייכת לכולנו ואת המחיר שילמו אבותינו ומשלמים אנו בדמינו מול כל אויבי ישראל.

משה דיין קבע שאת הארץ יש לאהוב דרך הרגליים, אני מנסה להנחיל זאת לכמה שיותר אנשים ובעיקר לנוער כדי לחברם לישראליות הגאה והטובה ולערכים שכבר כמעט נדמה ואיבדנו.  זאת תרומתי לקהילה.

אזהרה: פעילות זאת הינה התארגנות חברית, ללא ביטוח וללא תשלום, כל אחד אחראי בלעדי על עצמו ומשפחתו. אנו הולכים רק במסלולים מסומנים של החברה להגנת הטבע.

תמונות של טיול זה ושל קודמים תוכלו למצוא כאן:

   http://picasaweb.google.com/MenyNachman

מני