כל המידע על טיול חלמוניות – בעקבות הפרח הצהוב

תוכנית הטיול:

09:30 – נפגשים בחניון מול בית העלמין של קבוץ רמת רחל

10:00 – 10:30 – פארק הזיתים התלויים של רן מורין

פארק הזיתים הוא פרויקט אומנות סביבתית שתכנן הפסלרן מורין. בפארק 200 עצי זית הנטועים בשורות מעגליות שבמרכזן פסל מונומנטלי של עמודי עץ זית. פסל עמודי עץ הזית ממוקם בקצה ההר באזור רמת רחל, על הציר המחבר בין ירושלים לחברון, בנקודה הצופה אל "דרך האבות", אשר שימשה בעת העתיקה כניסה ראשית לירושלים.

10:30-11:00 – תצפית וסיור קרב מוצב הפעמון

מכאן נלך ברגל (כמה מאות מטרים) לבקר בשרידי מוצב הפעמון שבקצה הפארק. מוצבהפעמון נקרא על שום צורתו דמוית הפעמון על קו רקיע. במלחמת ששת הימים התרחש במקוםאחד מהקרבות הקשים שידעה המלחמה. נראה את שרידי חפירות הקשר ונספר את סיפור גבורתם של הלוחמים.

11:30-13:00 – ביקור בחוות שדה בר (הפסקת צהרים/שירותים)

חוות שדה בר שוכנת בספר מדבר יהודה, למרגלות הר ההרודיון. בכפר נערים ונערות הלומדים ועובדים בחקלאות. ייחודה של החווה היא בשיטת הטיפול שבה ובכלים הייחודיים שהיא יודעת להמציא לטובת ילדיה.  נצא לסיור בחווה ובמחלבה ולטעימות מהגבינות המיוחדות המיוצרות על ידי הנערים.         

13:00-14:30 – טיול חלמוניות ביובל של נחל תקוע – מסלול הליכה של כקילומטר אחד.  ניסע במורד הכביש לערוץ הנחל היורד מהישוב מעלה רחבעם, זהו אחד מיובליו של נחל תקוע. שם נחנה את כלי הרכב ונצא לסיור רגלי לאורך השלוחה המערבית של הנחל.

סיום משוער – 14:30

מצפה לראותכם בטיול...