כל המידע על שביל ישראל - הירקון

עשינו את קטע שביל ישראל בין רידינג עד למקורות הירקון. השביל מתפתל לאורך ובצמוד לנחל הירקון. בספרו של צבי גילת – שביל ישראל - רשום שאורך הקטע 18 קילומטר, בשלט שמוצב בנמל תל - אביב רשום שאורך הירקון הוא 28 קילומטר, להערכתי אורך המסלול כ - 23 קילומטר מאחר וקיימים מספר פיתולים שהשביל מקצר.

הקטע מתחיל, כאמור, באזור שפך הירקון ומשם הולכים מזרחה על הגדה השמאלית הצפונית עד לפארק אפק בראש העין. ההליכה בקטע שפת הים - רמת החייל נוחה יחסית. כאן מסתיים פארק יהושע ומכאן עוזבים את הציוויליזציה לירקון הפראי. זה גם הזמן להצטייד במים מאחת הברזיות, נקודת המים הבאה בכפר הבפטיסטים רחוקה מאוד.

לאט לאט משנה הירקון את פניו, האפיק נהיה צר ומעט לעת יש מפלים קטנים. אם תשכחו לרגע את הירקון תחשבו שאתם הולכים באחד הנחלים בצפון הארץ, קני במבוק הרבים והדרך המאובקת מזכירים את הירדן. לאורך הנחל פזורות מזכרות מניסיונות העבר לניצול המים, פה ושם יש פינות חמד שבהם מתמקמים מנגליסטים שהגיעו בג'יפים ורכבים פרטיים.

גם כאן, כמו בצפון, סימוני השביל ברורים אבל מבזבזי זמן ואנרגיה. כל מיני עיקופים ועיגולים מתסכלים שמחזירים אתכם לנקודות  קרובות שמהם יצאתם. לא ברור איך נקבע התוואי ומה מטרתו. יוצאים מהג'ונגל ועוברים את בית הבטון עוד מפעל המים ומשם לכפר הבפטיסטים, שם יש פינת מנוחה להולכים, צל, מים ובאותה ההזדמנות מבחר כתבים ודיסקים על ישו. משם ממשיכים ועוקפים את גן לאומי ירקון עד פארק אפק הקרוב. שוב, כדאי לקחת בחשבון שהקטע ארוך מאוד וברמת החייל להצטייד במספיק מים.