כל המידע על מרכז ההצלה של צבי הים

במרכז במכמורת מטפלים מתנדבים שקשרו את חייהם בהצלת הצבים שנפצעו מבליעת שקיות ניילון, מבליעת קרסי דיג ומהסתבכויות ברשתות הדייגים. לתנאי פנסיון מלאים זוכה גרעין רבייה של צבים ירוקים, כדי שיפרו וירבו ולא ייכחדו. מאז הוקם המרכז ב-1999, טופלו בו כבר למעלה מ-700 צבי ים וכ-70% מהם כבר שוחררו חזרה לים הפתוח.

פעולה נוספת שהמרכז מעורב בה היא העברת ביצי צבים שרק הוטלו לחופים שמורים שבהם יוכלו לבקוע ולחיות בכבוד. אפשר גם לתאם סיורים מודרכים במקום המרתק הזה, שעוצר את גלגלי הזמן כדי להאריך את השושלת האבולוציונית של בעלי החיים שנראים כשריד קדמוני לחיים פרה היסטוריים. את ההדרכות צריך לתאם מראש במוקד המידע של רשות הטבע והגנים. דרכם ניתן גם לתאם הצטרפות לסיורי שחרור צבים שרק בקעו.

ביקרנו במקום במסגרת מקום העבודה כחלק מפרויקט תרומה לקהילה, הביקור כלל הסבר וסיור בין הצבים שנמצאים במרכז ולאחר מכן נסענו לחוף שם יש בדרך כלל ריכוז של צבים וניקינו את החוף. הבשורה הרעה הייתה שהחוף היה מטונף ברמה נוראית, הבשורה הטובה היא שלפחות בכל הקשור להצלת הצבים עושה רושם שישנו שיפור בתודעה וברצון הדייגים והאזרחים לשפר את המצב. סה"כ בהחלט מעניין וחשוב.