איפה תטיילו?
מה תעשו?
חנויות למטייל
רשימת ציוד מגזין טיולי - כתבות והשראה
מחפשים השראה? צריכים התייעצות?
מגדירים
עקבו אחרינו

מרכז ההצלה של צבי הים

36-39*-
| 05/07/2020

במרכז במכמורת מטפלים מתנדבים שקשרו את חייהם בהצלת הצבים שנפצעו מבליעת שקיות ניילון, מבליעת קרסי דיג ומהסתבכויות ברשתות הדייגים. לתנאי פנסיון מלאים זוכה גרעין רבייה של צבים ירוקים, כדי שיפרו וירבו ולא ייכחדו. מאז הוקם המרכז ב-1999, טופלו בו כבר למעלה מ-700 צבי ים וכ-70% מהם כבר שוחררו חזרה לים הפתוח.

פעולה נוספת שהמרכז מעורב בה היא העברת ביצי צבים שרק הוטלו לחופים שמורים שבהם יוכלו לבקוע ולחיות בכבוד. אפשר גם לתאם סיורים מודרכים במקום המרתק הזה, שעוצר את גלגלי הזמן כדי להאריך את השושלת האבולוציונית של בעלי החיים שנראים כשריד קדמוני לחיים פרה היסטוריים. את ההדרכות צריך לתאם מראש במוקד המידע של רשות הטבע והגנים. דרכם ניתן גם לתאם הצטרפות לסיורי שחרור צבים שרק בקעו.

ביקרנו במקום במסגרת מקום העבודה כחלק מפרויקט תרומה לקהילה, הביקור כלל הסבר וסיור בין הצבים שנמצאים במרכז ולאחר מכן נסענו לחוף שם יש בדרך כלל ריכוז של צבים וניקינו את החוף. הבשורה הרעה הייתה שהחוף היה מטונף ברמה נוראית, הבשורה הטובה היא שלפחות בכל הקשור להצלת הצבים עושה רושם שישנו שיפור בתודעה וברצון הדייגים והאזרחים לשפר את המצב. סה"כ בהחלט מעניין וחשוב.

הוראות הגעה

מכמורת, בית הספר מבואות ים

התקשרו עכשיו למרכז ההצלה של צבי הים: 36-39*-

מדברים על מרכז ההצלה של צבי הים

חוות דעת, עדכונים מהשטח, שאלות ותשובות

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...

מלונות בארץ במחיר מעולה

מזמינים בלמטייל במחירים הכי טובים
ומקבלים מתנות ופינוקים שווים!

מלונות פופולרים בארץ

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג

כתבות על נקודות עניין

טוען מוצרים...

חיפושים פופולרים עבור נקודות עניין

שווה קריאה