תצפית בהר אדר

בישוב הר אדר, ליד אנדרטת הנצחה לחטיבת הראל, שוכנת גבעת הר אדר ובה מגדל תצפית
| 25/02/2020

קצת קשה לטפס במדרגות לוליניות עד ראש המגדל 16 מ' נוספים של גובה מעל הישוב הר אדר. משם נשקף מראה מקסים של מישור החוף ומצד – מזרח ירושלים. אם הצטיידתם בפק”ל קפה, הנוף מכאן הוא לוקיישן נהדר להפסקת קפה. על הגבעה ניהלה חטיבת הראל קרבות קשים במלחמת השחרור, כאן איבדו את חייהם 34 לוחמים. להקפיד לכבד את המקום. זהו אתר זיכרון לחללי צה"ל ולתושבים, שהשתתפו בהגנה על האיזור.

מתי לבוא: כל השנה.

טיפ לקפה טוב בשטח: מחממים את המים על הגז. אחרי שבודקים שהגזייה יציבה, מכניסים למים (לפני שרתחו), על כל כוס, כפית קפה גדושה. נותנים לקפה לשקוע במים, מחלישים טיפה את האש ומוסיפים חצי כפית סוכר, על כל כוס. נותנים למים עם הקפה להגיע לרתיחה ראשונה, בוחשים וסוגרים את הגז. ואז... (כאן בא הגילוי לפטנט מיוחד), אחרי הרתיחה מוסיפים כחמש טיפות וניל, זה נותן לקפה את הטעם המיוחד. אגב, בשביל "נגלה" שנייה, משתמשים "בבוץ" שנשאר מהקפה הראשון, מוסיפים עוד שתי כפיות גדושות ומכין את הנגלה הבאה. את הקפה מוזגים לגובה של מחצית הכוס, מחצית הכוס מאפשרת החזקה נוחה של הכוס מבלי שיהיה חם באצבעות.

הוראות הגעה

כביש 425 מטפס אל מעלה החמישה ומשם להמשיך לישוב הר אדר, להכנס בשער ולהמשיך, בכיכר השניה פניה חזקה ימינה לאתר ההנצחה לחטיבת הראל.

 

חוות דעת על תצפית בהר אדר

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...