כל המידע על גבעת הפרחים במעגן מיכאל

את צבעוני ההרים תזהו לפי הצבע האדום במרכז הפרח והצורה המיוחדת של הפרח, גם כשהוא סגור וגם כשהוא פתוח. יש לו בצל חד-שנתי, עמוק בתוך האדמה, המוקף קליפות חומות יבשות. הפריחה שלו מגיעה בתחילת האביב, ותוכלו ליהנות ממנה בעיקר בחודשים פברואר עד אפריל.

בחודש מרץ צפויה לכם פריחה מרהיבה של צבעוני ההרים, רקפות בשני גוונים, כלניות, נוריות ואפילו אירוס מצוי. השנה הפריחה הקדימה וכבר באמצע פברואר 2021 ניתן לראות כאן צבעונים, נוריות, לוטם מרווני ורקפות. בחודשים ספטמבר – אוקטובר אפשר לבקר במקום את החצבים המבשרים את בוא הסתיו ובנובמבר -דצמבר יחכו לכם שם נרקיסים.

המסלול המתואר כאן יקח אתכם לפריחה משגעת של צבעונים ופרחים נוספים, במרחק לא רב מידי ממרכז הארץ, והוא מתאים לכל המשפחה. אל תשכחו לקחת מגדיר פרחים.

איך מגיעים

הדרך הנכונה להגיע אל גבעת הפרחים היא מצומת פורדיס בכביש 4, ומשם בנסיעה לכיוון בריכות הדגים של מעיין צבי. הגבעה ממוקמת מעט צפונית לבית העלמין של מעגן מיכאל.

  • ניווט בווייז: בית הקברות מעגן מיכאל

חי וצומח בדרך לגבעת הפרחים

עלו על הגבעה ושוטטו לכם בשבילים הצרים, עד לפסגה וחזרה. רק בבקשה ראו על מה אתם דורכים. את כל היופי הזה רואים על רקע בריכות הדגים של קיבוץ מעגן מיכאל והים שממול. תוכלו לראות מולכם בעומק הים את אסדת לוויתן. בריכות הדגים משופעות בעופות ממינים שונים, לכן מומלץ להביא אתכם משקפת.

לאחר הביקור בגבעה הפורחת, ניתן להיכנס לרכב או לצעוד ברגל בחזרה למפעל פלסאון, שם פנו ימינה ואחרי בריכת הדגים הראשונה עיצרו וצאו מהרכב. בבריכה שמשמאלכם תמצאו מאות ברווזים ומיני כנף אחרים. כך באתר אחד תוכלו להנות גם מעולם הצומח וגם מעולם החי.

הטיול בעקבות פריחת הצבעונים נכתב באדיבות מורה הדרך שלמה סגל. רוצים לטייל עם שלמה? היכנסו לעמוד שלו בטיולי »