כל המידע על יער ראש העין

יער ראש העין משתרע על שטח של 1,050 דונם ומציע פיסת טבע יפהפיה, קרוב לעיר. את היער טיפחה קק”ל בשיתוף עיריית ראש העין ומתנדבי העיר ויחד הם הפכו אותו לריאה ירוקה, מנוקדת כתמי צבע בהתאם לגווני פריחות עונתיות לצד עצי בוסתן, יער וחורש, כמו שקד מצוי, כליל החורש, אורן הצנובר, שיזף מצוי, חרוב מצוי ואלה אטלנטית.

ביער שביל טיול רגלי, שני חניוני פיקניק עם שולחנות, אחד מהם מונגש, ומתקני משחק. בנוסף תמצאו מסביב המון פינות חמד לפרוס בהן מחצלת וליהנות מהטבע. 

טיול ביער ראש העין

שביל פרחי הבר וחורבת דייר: אחרי שעוברים את שני חניוני הפיקניק מגיעים לדרך חסומה לכלי רכב. אחריה תראו מימינכם שלט המוביל אל שביל פרחי הבר. אל השביל המעגלי שנמתח לאורך כ-1 קילומטר, הכי מומלץ להגיע בעונות הפריחה, אז הוא מתכסה בשלל גוונים.

בסתיו עם עמודי הפריחה הלבנים של החצב, חבצלת קטנת עלים ובן חצב יקינטוני, בחורף ובאביב עם רקפות, כלניות לבנות ואדומות, צבעוני ההרים ופרחי בר נוספים. השביל עולה אל הגבעה בראשה נמצאים שרידי הישוב הקדום חורבת דייר מהתקופה הביזנטית, המהווה גם נקודת תצפית מרהיבה. מכאן ממשיכים עם השביל המסומן במגמת ירידה, עד שמתחברים להמשך שביל הפריחה, בין מדרגות סלע טבעיות עד לנקודת ההתחלה.

ארכיאולוגיה ביער ראש העין

על-מנת לראות את השרידים הארכיאולוגיים של עִזְבֶּת צַרְטָה יש לצאת מהדרך הראשית ביער לכיוון החלק המערבי של היער. “שביל אבן העזר” יוביל אתכם אל האתר הארכיאולוגי ובו שרידי מבני מגורים  מראשית המאה ה-10.