מה יש לעשות בכפר הבפטיסטים?

עצי אקליפטוס מתנופפים ברוח, פינות חמד קסומות ונסתרות ומימיו הקרירים של נחל הירקון שמתפתלים לאורך המסלול. בסמוך לכפר הבפטיסטים שוכנת ריאה ירוקה ופסטורלית שפשוט כיף להגיע אליה כל פעם מחדש ולהתמכר לשקט, למים ולטבע.

גן לאומי ירקון מחולק לשני חלקים: הראשון הוא מתחם מקורות הירקון, והשני לצידו הוא תל אפק הכולל מבצר ומגוון אלמנטים של היסטוריה וטבע.

אורכו של נחל הירקון הוא כ27 ק”מ והוא עובר בכל גוש דן עד לנקודת מפגש עם הים בתחנת הכוח רידינג בתל אביב. הנחל מתחיל בהרי יהודה ושומרון, משם יורד אל מקורות הירקון היכן שיש את מבצר אנטיפטרוס בתל אפק, ליד ראש העין, חוצה אל בריכת הנופרים בגן לאומי מקורות הירקון, דרך בית לאה המפל הנסתר וממשיך עד לים.

גן לאומי מקורות הירקון הוא פארק שמנוהל ע"י רשות הטבע והגנים. מיקום הפארק הוא  בין ראש העין להוד השרון זורם נחל הירקון, בפתח תקווה – אם המושבות, והוא יושב על הקטע הנקי של הנחל.

מתחם מקורות הירקון נמצא בקרב כפר הבפטיסטים ובריכת הנופרים. מדובר בפארק ענק הכולל שולחנות פיקניק מוצלים, שירותים ציבוריים ופחי אשפה, לצד בריכות הנופרים ובהם צומחים נופרים והשפמנונים ענקיים בגווני אפור, חום ושחור. תמצאו באזור גם בריכות עם דג לבנון הירקון שנכחד והושב במסגרת פעיליות של שימור ושיקום הנחל. 

ניתן לשלב מסלולי הליכה לאורך הנחל בין עצי האקליפטוס. מחוץ למתחם בצד ימין לכיוון כפר הבפטיסטים נמצא שביל עם שדרת בוגונויליות עד שתגיעו לבריכות מים בצבע טורקיז. 

הבריכות הכי שוות בנחל נמצאות ליד כפר הבפטיסטים, המשמש מרכז אירוח למאמינים בישו, ושם תמצאו את בריכה מיוחדת במים צלולים במיוחד.

חשוב לדעת:

  • המים נקיים ולא קרים
  • הכניסה למים נוחה
  • עומק המים הוא בערך 1.7
  • הכניסה חינם, אך הכניסה לגן הלאומי הסמוך מקורות הירקון כרוכה בתשלום