מאת: דובי זכאי

איך אתה אוהב את הקפה שלך?

"בתחילה אני מחמם מים על הגז. אחרי שאני בודק שהגזייה יציבה, אני מכניס למים (לפני שרתחו), על כל כוס, כפית בהריון. נותן לקפה לשקוע במים, מחליש טיפה את האש ומוסיף חצי כפית סוכר, על כל כוס. נותן למים עם הקפה להגיע לרתיחה ראשונה, בוחש וסוגר את הגז. ואז... (כאן בא הגילוי לפטנט מיוחד), אחרי הרתיחה אני מוסיף כחמש טיפות וניל, שאני קונה בשוק בעכו. זה נותן לקפה שלי את הטעם המיוחד. אגב, בדרך כלל יש בקשה מהחבר'ה לנגלה שנייה, אני משתמש "בבוץ" שנשאר מהקפה הראשון, מוסיף עוד שתי כפיות גדושות ומכין את הנגלה הבאה. אגב, את הקפה אני מוזג לגובה של מחצית הכוס. זה הרגל עוד מחיל הים: מלח אמיתי לא מוזג קפה מלוא הכוס! מטלטולי הספינה הקפה יכול להישפך. חוץ מזה, מחצית הכוס מאפשרת החזקה נוחה של הכוס מבלי שיהיה חם באצבעות."

מה אתה אוהב ליד הקפה?

"כשהייתי בקיבוץ בענף הפלחה, היו מציידים אותנו ב"עוגיות עבודה", עוגיות מסוג "פתי בר". בהפסקת הפלחה היינו מכינים קפה, חותכים את הביסקוויט לשניים וטובלים אותו בקפה החם. גם כיום אני נוהג כך."

איפה אתה אוהב לשתות את הקפה?

"יש מקום שרבים קוראים אותו בשלטים על כביש 6 ואין להם מושג שמקום כזה קיים, אני מדבר על מחלף עין תות - בחיבור של כביש ואדי מילח וכביש 6 יש שביל קטן שמוליך ל'עין תות'. בין עצי האולמוס הנדירים, המים הזכים המפכים, שם, אשתי ואני אוהבים לשתות את הקפה שלנו. "