בין טיילת לואי החדשה, גני השעשועים, שווקי האוכל הטעימים, ואדי ניסנס עם הריחות והטעמים והתחבורה הציבורית הנוחה, חיפה היא יעד אידיאלי ליום כיף לכל המשפחה. בכל המוזיאונים תמצאו תערוכות המיועדות לילדים, סדנאות יצירה ופעילויות מהנות שונות.

תערוכת מבעד לעדשה במדעטק. צילום: איל אמירתערוכת מבעד לעדשה במדעטק. צילום: איל אמיר

רכבל חיפה וחוף הגולשים 

קחו הפסקה של כמה דקות מלחץ היומיום וצאו למסע מעל הנוף המדהים של הר הכרמל הירוק והים הכחול שממול. הרכבל של חיפה הוא אמנם אטרקציה ותיקה אבל עדיין מהממת ביופיה. הרכבל של חיפה נע מטיילת בת גלים לתחנה העליונה בסטלה מאריס ומאפשר סיור כייפי באוויר בשלושה כדורים שקופים, הנעים על כבל המטפס מבת-גלים עד לרכס הכרמל ובחזרה.

הרכבל צילום: רכבת ישראלהרכבל. צילום: רכבת ישראל 

בתחנה למעלה, תוכלו לשבת לאכול באחת המסעדות בסטלה מאריס עם הנוף המדהים ולטייל במנזר המרשים בשביל מוסדר עד למערת אליהו ובחזרה. אפשרות נוספת בתחנת בת גלים היא להתחיל או לסיים את היום בין הגלים ופשוט לקפוץ ישר למים, בחוף הגולשים שממול.

  • כתובת - טיילת בת גלים (רכבל תחתון), סטלה מאריס (רכבל עליון).
  • שעות פעילות - ראשון - חמישי, 9:00-19:00, שישי וערבי חג, 9:00-17:00.
לוגו
 

תחנת בת גלים - הכיף מתחיל כאן

עולים על הרכבל? מכאן תוכלו ללכת כרבע שעה על טיילת בת גלים היפה לכיוון דרום או לחילופין לעלות על קו אוטובוס מספר 42 של חברת אגד ולנסוע כחמש דקות עד לתחנת הרכבל התחתון.

או למוזיאון הימי? המשיכו ברגל לאורך הים, כרבע שעה הליכה לכיוון צפון או לחילופין, לנסוע כעשר דקות באוטובוס מספר 3 של חברת אגד, עד תחנת יואב/ צה"ל.

לוגו wow

המוזיאון הימי הלאומי

תמיד חלמתם להיות פיראטים או לשוט בספינה מסביב לעולם? בואו למוזיאון שמקיף מעל ל-5,000 שנים של היסטוריה ימית בישראל. המוזיאון ממוקם ברחוב אלנבי, בעיר חיפה, בנקודת המפגש בין הר הכרמל לים התיכון, לרגלי סטלה מאריס, ובקרבת מוזיאון ההעפלה וחיל הים, מערת אליהו ורכבל חיפה והוא חלק ממוזיאוני חיפה. אלפי מוצגים מרתקים, סיורים מודרכים והכי חשוב - דגם ספינת פיראטים מהמאה ה-18!

במוזיאון הימי. צילום: קובי דונרבמוזיאון הימי. צילום: קובי דונר

  • כתובת - דרך אלנבי 198, חיפה
  • שעות פעילות - שבת-חמישי, 10:00-18:00, שישי 10:00-14:00
  • איך מגיעים למוזיאון? רדו בתחנת הרכבת חיפה בת גלים. מכאן תוכלו להמשיך ברגל לאורך הים, כרבע שעה הליכה או לחילופין, לנסוע כעשר דקות באוטובוס מספר 3 של חברת אגד, עד תחנת יואב / צה"ל.
  • אם אתם כבר בסביבה - קפצו גם למוזיאון ההעפלה וחיל הים הסמוך והמשיכו את ההרפתקאות בים!

הכי יפה בחיפה. ואדי ניסנס. צילום: אינה מנשההכי יפה בחיפה. ואדי ניסנס. צילום: אינה מנשה

ה-מדעטק

שמו של המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל בחיפה כבר הולך (או עף) לפניו. מדובר בהרבה יותר ממוזיאון, אלא חוויה על חושית מרתקת ומהפנטות. מוצגי מדע חווייתיים בעיצוב, גודל ואינטראקטיביות. תותחי לייזר, מיצגי אור עצומים ועוד! במוזיאון תמצאו מתחם מיוחד לגיל הרך ואת התערוכה הבינלאומית המבוססת על עבודותיו של הצייר הנודע גוסטב קלימט. הקיץ הזה באמת אסור להחמיץ ביקור במקום.

לוגו
 

טיול ומוזיאון – אל המדעטק ברכבת

רדו בתחנת הרכבת חיפה מרכז / השמונה. מכאן תוכלו ללכת ברגל, כעשרים וחמש דקות דרך שכונת ואדי ניסנאס הצבעונית והטעימה, או לחילופין, לעלות על קו אוטובוס מספר 28 של חברת אגד בתחנת גרנד קניון, לנסוע כרבע שעה ולרדת בתחנת מדעטק / בלפור.

לוגו wow
  • כתובת - שמריהו לוין 25, חיפה
  • שעות פעילות - ראשון - חמישי, 10:00-18:00, שישי, 10:00-14:00, שבת 9:00-18:00
  • אם אתם כבר בסביבה - אל תחמיצו את בתי הקפה והמסעדות הטעימות של רחוב מסדה בשכונת הדר.