אין כמו פק”ל_קפה חם כשמתחיל להיות קריר כדי להנות באמת מחילופי העונות. עכשיו משנגמר הקיץ והסתיו מתחיל, הטבע מזמן לנו אפשרויות נופיות מרגשות באתרים מוכרים שמקבלים שדרוג באווירה סתווית. אספנו עבורכם 3 המלצות חמות לפינות חמד שילכו מעולה עם כוס קפה בשטח.

מצדה

עונת הסתיו היא עונה מעולה לטיול מדברי, ואם עדיין לא עשיתם עדיין את המסלול המרגש של שביל הנחש ההיסטורי בעלייה למצדה, זאת הזדמנות מעולה לפני שהגשמים יתחילו בשיא עוצמתם לעשות זאת.

הסוללה במצדה | צילום: יוחאי כורםהסוללה במצדה | צילום: יוחאי כורם

ההמלצה שלנו היא להעביר את הלילה בחניון המטיילים של מצדה ולהתחיל את המסלול באור ראשון לפני עלות השחר וזאת כדי להנות מנקודת הזריחה הכי מרגשת בארץ על פסגת מצדה.

שביל הנחש פתוח למבקרים בכל יום אך ורק בתיאום מראש והוא נפתח לעלייה עד השעה 08:00 וייסגר לירידה בשעה 9:00 הגעה מכביש 90 – זמן טיפוס לפסגה – כשעה. והמסלול ממולץ למטיבי לכת ונחשב לדרגת קושי גבוה.

צפו בסטוריז של לונלי פלג שביקר במצדה בשעת זריחה:

למידע נוסף על מצדה באתר למטייל» 

מצפה לירן

לאלו שרוצים להצפין כדי להנות מחילופי העונות ומחפשים פינה יפה לשבת בה, בהרי נפתלי ישנה חורשת קק"ל עם תצפית נופית מקסימה שחולשת על נוף עמק החולה מעל קריית שמונה, מקום הולדתו של סמ"ר לירן סעדיה אשר נפל במלחמת לבנון השנייה ושעל שמו נקרא המצפה.

מצפה לירן סעדיה | צילום: פז פרחימצפה לירן סעדיה | צילום: פז פרחי

המקום עצמו מונגש ומתאים לכיסאות גלגלים ועגלות ונקודת הנוף נמצאת לא רחוק מהחניה. במצפה עצמו קיימות שתי רחבות אבן עגולות ושביל הליכה המספק למבקרים מידע קולי ו-וויזואלי על לירן לצד אנדרטה לזכרו. במקום גם ספסלי ישיבה באזור מוצל ויפהפה.

צפו בסטוריז של פז פרחי שביקרה במקום:

למידע נוסף על מצפה לירן באתר למטייל» 

מאגר בית זית

מאגר בית זית הוא מאגר מים עונתי-מלאכותי שהפך כדרך אגב לפינת חמד פסטורלית, והוא מקום מושלם לספוג את אווירת חילופי העונות, שווה להגיע לביקור במאגר אחרי הגשמים הראשונים כי אז המאגר מתמלא מים מנחל שורק הזורם אליו.

מאגר בית זית | צילום:מאגר בית זית | צילום: "בטן מלאה"

מטרת מאגר בית זית הייתה לאגור מי שיטפונות בשנות ה- 50 בכדי להעשיר את מי התהום שזורמים לאקוויפר ירקון-תנינים, דבר שהתברר ככישלון תכנוני כאשר מדגמי מים מהמאגר נמצא בנחל פרת שבכיוון ההפוך. כיום משמש המאגר כאטרקציה תיירותית עונתית למטיילים בסביבת ירושלים.

צפו בסטורי של בלוגר הטיולים עמית בחובר שביקר במאגר בית זית: 

למידע נוסף על מאגר בית זית באתר למטייל» 

לכול ההמלצות השוות שלנו לפינות ל- #פק”ל_קפה באתר למטייל»