בימים אלו ממש פארק צפרות חדש מוקם באתר צפרות מהטובים שיש בארץ ישראל: בבריכות הדגים במעגן מיכאל! הפארק החדש שנמצא בתהליכי בנייה מתקדמים, הוא פרי שיתוף פעולה קיבוץ מעגן מיכאל לבין החברה להגנת הטבע.

במסגרת שיתוף הפעולה קיבוץ מעגן מיכאל הקצה חלק מבריכות המדגה הישנות של הקיבוץ שאינן פעילות יותר לחקלאות גידול הדגים, במטרה להשיב אותן לטבע לאחר שיקום והסבה שלהן לכדי בתי גידול לחים טבעיים היוצרים סביבה מזמינה עבור ציפורים וחיות בר.

מעגן מיכאל הוא יעד נפלא עבור חובבי צפרות, השילוב המוצלח של בריכות הדגים והקירבה לחוף ים מושך מיני חופמאים, ברווזים, שחפים ועוד שלל עופות מים במהלך כל השנה לצד ציפורים נודדות במהלך חודשי האביב והסתיו.

תהליך דומה נעשה בפארק הצפרות האהוב אגמון חפר שקם על בסיס בריכות דגים ישנות של הקיבוצים הסמוכים וכעת משמש כאתר טבע פופולרי עבור ציפורים, חיות בר ומטיילים רבים.

סייפן בבריכות מעגן מיכאל

 ד"ר יואב פרלמן מנהל מרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע סיפר בהתרגשות: “אנחנו מקימים את פארק הצפרות בשיתוף קיבוץ מעגן מיכאל, והוא יפעל תחת בית ספר שדה חוף הכרמל. המבואה והכניסה כבר הוקמו, אבל העבודת בתוך בריכות הדגים עדיין מתקיימות. אני מקווה שעד חודש מרץ נסיים את העבודות ובמהלך עונת האביב 2024 כבר נקיים הרצה של הפארק. כעת עובדים באתר טרקטורים ועדיין לא מומלץ להסתובב באזור אבל ממש בקרוב הפארק כבר יפתח”. 

לתכנים נוספים שאולי יעניינו אתכם: