בצל האסון הכבד שפקד אותנו, אירועי דרום אדום 2024 מבקשים להזכיר לנו שבדיוק כמו מרבדי הכלניות שפורחים כעת באתרי הנגב, גם אנחנו נתחדש, נגדל ונפרח מחדש. 

בין האירועים שמתקיימים השנה ושומרים על המסורת הקבועה של הפסטיבל, תתקיים צעדת הכלניות הוותיקה, לזכרו של אופיר ליבשטיין, מירוץ הכלניות וגם הסיורים המודרכים והאהובים של קק”ל.

כזכור, דרום אדום יתקיים השנה במתכונת שונה מהרגיל ויתמקד במספר אירועים שונים בחלקה המזרחי של גזרת הנגב המערבי, כדי להבטיח את שלומם של המטיילים. במקביל, המרחב יתוגבר בנוכחות משטרתית וצבאית.

הסיורים יחלו כבר בשבוע הקרוב, יום ה’ (1.2) ויעברו בין אתרי הפריחות הכי מרהיבים, תצפיות יפהפיות ואתרים היסטוריים.

טעימה מהסיורים שיתקיימו השנה:

סיור אל בתרונות רוחמה: אחד האתרים האהובים והמתויירים כל שנה בדרום אדום הוא הגבעות הציוריות של בתרונות רוחמה. בתקופה הזו של השנה, נצבע אזור הבתרונות בצבעי אדום עזים, הודות לפריחות המרהיבות ובצבעי ירוק עד, הודות לגידולי השדה. במהלך הסיור תעברו בין מרבדי הכלניות האדומים ונקודות תצפית מרהיבות שיתובלו בסיפורי התיישבות באזור.

מתי? ימי שלישי וחמישי בין השעות 9:00, 11:30 ו-14:00, בהרשמה מראש באתר. 

סיור בשמורת פורה: הצטרפו לסיור בשמורה הכי פרחונית בנגב הצפוני, שמציע מפגש בין צמחים מדבריים לבין צמחים שמקורם באזורים הים תיכוניים. במהלך הסיור, תוכלו לטייל בין מרבדים אינסופיים של כלניות לצד פריחות נוספות של עיריות, דודא רפואי ועוד. גולת הכותרת של הסיור היא האגם העונתי שלוכד את מי השיטפונות בערוץ נחל פורה, שמציע הצצה לטבע במלוא הדרו. 

מתי? כל יום שישי בין השעות 9:00, 11:30 ו-14:00, בהרשמה מראש באתר.

סיור בפארק נחל גרר – יער שרשרת: בסיור הזה תוכלו לטייל באתר שתיפקד כמקור מים חשוב עוד מימי המקרא, שמוזכר בספר בראשית בהקשר של יצחק חופר הבארות. לאורך הסיור, תוכלו להתוודע להיסטוריה המרתקת של תקופת ההתיישבות הרבות במהלך ההיסטוריה של ארץ ישראל, להכיר את הצמחייה ובעלי החיים האופייניים למקום וכמובן, לקנח בפריחת הכלניות המרהיבה.

מתי? ימי רביעי ושישי בין השעות 9:00, 11:30 ו-14:00, בהרשמה מראש באתר.

את רשימת הסיורים המלאה של קק”ל תוכלו למצוא כאן »


כתבות נוספות שאולי יעניינו אתכם: