ההחלטה על קיום אירועי דרום אדום המסורתיים לא הייתה פשוטה. לצד האירועים הקשים מנשוא, ביקשו מארגני דרום אדום – שיתקיים השנה במתכונת של אירועים ממוקדים ולא כפסטיבל – להעביר מסר חשוב שאנו תמיד בחיים ובפריחה מחודשת, בדיוק כמו הכלניות שימלאו בקרוב את צפון הנגב ויערות קק”ל בשלל מרבדים אדומים.

יחד עם מרוץ הכלניות, שיתקיים ב-9.2 בסימן השבת החטופים, צעדת הכלניות של קק”ל היא מאירועי הדגל הבולטים של דרום אדום, שתתקיים גם השנה במתכונת סגורה למוזמנים בלבד. הצעדה המסורתית, תוקדש השנה לזכרו של אופיר ליבשטיין ז”ל, ראש מועצת שער הנגב ומייסד פסטיבל דרום אדום, שנפל ביום הראשון ללחימה כאשר הגן על ביתו בכפר עזה. הצעדה, תתקיים ב-16.2 ותצא מאזור אתר הראשונים בקיבוץ רוחמה. המסלולים השונים שאורכם 3.5, 6.5 ו-10 ק”מ, יעברו לצד נופי הגלויה של בתרונות רוחמה, מרבדי כלניות ונופים פתוחים.

למרות שהצעדה תתקיים במתכונת סגורה, תוכלו להצטרף לצעדה המרגשת מרחוק, באמצעות אפליקציה ייעודית שפותחה בשיתוף מיקרוסופט במיוחד לקראת הצעדה. אתם מוזמנים ללבוש חולצה אדומה למען אופיר ולצעוד ביחד בצעדה המרגשת.

יו"ר קק"ל, יפעת עובדיה-לוסקי: "כמו המרבדים האדומים של הפרחים שיוסיפו לפרוח בנגב, השנה נציין את "דרום אדום" ברקע האסון הכבד שפקד אותנו, ובתקווה לעתיד טוב יותר. צעדת הכלניות תוקדש השנה לזכרו של אופיר ליבשטיין ז"ל, ראש מועצת שער הנגב ומייסד הפסטיבל, שנפל בעוד הוא נאבק בגבורה במחבלים כדי להגן על תושבי קיבוצו ומשפחתו בשבת השחורה. אני קוראת לציבור הרחב להגיע ולתמוך בתושבי הדרום, ולהראות לעולם שאנחנו כאן כדי להמשיך לצמוח ולהצמיח".


כתבות נוספות שאולי יעניינו אתכם: