מינקובסקי זכה לפאר את מיטב המגזינים המובילים בעולם כמו "ווג" ו"ספורט אילוסטרייטד" והוא נודע ביצירות, שמוגדרות על קו התפר שבין אופנה לאומנות. בימים אלו הוא מתנייד בין הסטודיו התל-אביבי שלו לשמלות ערב בקטגוריית "הוט קוטור", למוזאון הצעצועים ביפו, שבו ניתן לבקר רק בסיורים שירון מוביל.

נחמד להיכנס למוזאון, שהמזוזה שלו מורכבת מדמות מסדרת הטלוויזיה המיתולוגית "סימפסון". מדובר באוסף עצום שמכיל אלפי פריטים, שישב אצלו בבית במשך 40 שנה וחיכה בסבלנות להגיח לעולם ולשמח את כל מי שצופה בו. חלקו מורכב מצעצועים שאסף, במהלך נסיעותיו ברחבי העולם וחלק ניכר בו, קשור בילדות של כולנו. לעשות פה סיור, זה לדלג בין גיבורי תרבות וחוויות ילדות של כולנו, או ליתר דיוק, של אלו שחצו את העשור החמישי בחייהם.

מדובר במסע נוסטלגי, שירון מנחה בהתלהבות ובעיניים בורקות ובו מככבות בובות של דמויות מפתח מסדרות של ערוץ טלוויזיה אחד שהיה בזמנו, ואנציקלופדיה “תרבות”- עם דפים גדולים ועתירי תמונות צבעוניות, שלהן ירון חב את השכלתו הקוסמופוליטית.

חיבה ניכרת יש למעצב לבובות שמנידות את ראשן שמאלה וימינה, ואומרות בעיקר "כן". וריאציה עליהן הן הבובות המתנשקות, שיש להן מגנט בפה. בזירת הברבי, יש לו את כל הווריאציות של הסתעפויות הג'נדר כולל מהסרט האחרון. החדר הירוק מוקדש ל"פז"-Fez, הבובות ראש ששלפו מתוכן סוכריות.

הבובה המרכזית במוזאון היא טורסו נשי; שירון הרכיב עליו מאות פיסות של "לגו" ו"קינדר". המוזאון מעוצב בצבעים עזים וקורנים והוא נעשה על ידי סטודנטים מהסטודיו להלבשת הבית של גילי אונגר. יש פה חנות חביבה, עם מגוון של ממתק בחמישה ₪ ועד רובוט שעולה 2500 ₪. אני רכשתי צעצוע יפני של "עציץ" של סאקורה, שמגיע עם שקית השקייה והוא מלבלב כשבוע. אפשר לקיים פה ארועים בתאום מראש. הסיור נמשך שעה ובסופו זמן לצלם.

  • איפה? מוזיאון הצעצועים, רחוב יהודה מרגוזה 15, יפו.
  • הרשמה מראש: לסיורים באמצעות הווצאפ של ירון: 052-4358887

כתבה וצילמה: גילי מצא, עיתונאית-צלמת ובעלת הבלוג "לטייל עם גילי", עם נישה "נהנית לבד" ואינסטגרם ססגוני