בכתבה זו:

חובה לצלם: מסלולים עם נוף עוצר נשימה

כשמדובר בצילום נוף, לארצנו הקטנה יש הרבה מה להציע. הרי הגולן הנצבעים אדום בזמן שקיעה, ימת הכנרת שלא משנה איך תסתכלו עליה נראת כמו מלכת יופי, הים התיכון הרומנטי ועמק החולה הפוטוגני. אז ללחוץ זום אווט במצלמה וקדימה לטייל

מרמות נפתלי לעין אווזים
מסלול נסתר מן העין אשר מתחיל בקניון נסתר ברום הרי נפתלי אשר בגליל העליון וממשיך עם שיפולי רכס ההרים לעבר עמק החולה. לאורך כל הדרך נוף מרהיב של אצבע הגליל והרי הגולן והחרמון כמו גם פריחה מרהיבה אשר עוטפת את המטייל בשיא הטבע. 

תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל (טיולי)

שמורת חוף השרון

ים תמיד מצטלם טוב ובזמן שקיעה תהיה זאת תמונה מוצלחת במיוחד. רבים כל כך עוברים ליד שמורת הטבע הנפלאה, חוף השרון, מבלי לדעת זאת כלל. בינות למרכזי הקניות ההומים של געש ושפיים, נמצאת שמורת טבע נעלמת מן העין. בשמורה חיים גם שלל בעלי חיים ואם תהיו שקטים, אולי תפגשו באחד הצבאים הדרים בשמורה - הזדמנות נהדרת לצילום גם כן. טיול קל וקצר לכל המשפחה המתאים לכל עונות השנה.

החרמון – העיניים של המדינה
החרמון הוא ללא ספק מהאתרים היפים והמעניינים במדינת ישראל. ההר מחזיק מספר "שיאים" ובהן היותו הנקודה הצפונית בישראל, המקום הגבוה בארץ (2224 מטרים מעל פני הים) ואתר הסקי היחיד במדינה. והנוף, כל מילה מיותרת.

תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל (טיולי)

חובה לצלם: בעלי חיים ייחודיים לשמורה

יש מקומות שבהם כדי לתפוס את הרגע תהיו חייבים להיות בשקט, ויש מקומות שבהם בעלי החיים ישמשו לכם כדוגמנים מנוסים. אז הפעם זום אין וקדימה לטייל

נחל כזיב והיחמור הפרסי
נחל כזיב ומבצר המונפורט הינו אחד ממסלולי הטיול היפים בארץ. נחל שזורם כל השנה, נקבת מעיין, מבצר צלבני על צלע הר, ירוק גלילי וכמובן היחמור הפרסי אשר הוחזר לשמורה במיוחד. כל אלה הופכים את נחל כזיב לאחד הטיולים היפים והמומלצים בארץ, בכל עונות השנה ובמיוחד בקיץ.

נחל אלכסנדר והצב הרך
על שם מי נקרא נחל אלכסנדר? בואו תגלו. מסלול חובה לכל המשפחה ברגל, ברכב או באופניים העובר לחופו של נחל אלכסנדר מגשר הצבים ועד לחוף הים. מתאים לכל עונה אך בקיץ מומלץ שלא בשעות החמות.

שפני סלע על שפת כנרת
בקטע שמכפר נחום לגשר אריק בשביל סובב כנרת, ככה לפתע פתאום במפרצי חוף אמנון, משתזפים להם שפני סלע. לא אחד ולא שניים. עשרות. בדרך כלל השפנים מתחבאים בין הסלעים, אך לא הפעם. הם פשוט אוהבים להצטלם כנראה.

תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל (טיולי)

חובה לצלם: נוכחותו של האדם בנוף

לעיתים, החלק היפה ביותר בטיול הוא לאו דווקא הטבע, אלא האדם ויצירותיו. בין אם זה במכוון או במקרה, בשלב מסוים התמונה לא נראת אותו דבר ללא נוכחותו של המבצר, הפסל או הרכב הנטוש

עכו – העיר העתיקה
בעיר העתיקה של עכו יש אווירה מיוחדת שכמותה קשה למצוא. מבנייה צלבנית מרשימה ועד בתי אפנדים לאורך החוף. סיפורה של העיר הוא סיפור קורות ארץ ישראל כולה ואין ערים רבות שמספרות אותו יפה כל כך, אפילו בלילה.

תערוכת מכוניות בנחל יגור
בצדו המזרחי והתלול של הכרמל יורד לו בסדרת מפלים מרהיבה נחל אשר נקרא על שם הקיבוץ השוכן למרגלותיו – נחל יגור. המסלול המתחיל במעיין הכפר אשר בעוספיא אינו ארוך, אך הוא אתגרי בגין הירידה התלולה ממנה נשקף נוף מרהיב של כל אזור העמקים. למטיילים בנחל צפויה הפתעה - מכוניות אשר הידרדרו מראש הכפר אל תוך הואדי, והיום הם חלק ממנו.

אמות המים לקיסריה
בדרכים רבות אפשר להגיע לקיסריה. אחד המסלולים היפים ביותר מתחיל בשמורת נחל התנינים ונגמר עם הכניסה לעיר. זהו מסלול שכמעט כולו נמשך לאורך תוואי אמות המים לקיסריה, הנמוכה והגבוהה – פלא הנדסי מבית האימפריה הרומית. שווה תיעוד.

טיפ לשדרוג חווית הצילום בשטח

הטיפ של אלון בר גורל, מנכ"ל "יומן מסע": מומלץ לקחת אתכם שתי חצובות טובות - אחת גדולה, כבדה ומסיבית עם שלוש רגליים שתהיה עמידה בפני הרוחות המצפות לכם בפסגות ההרים חצובה קלה עלולה לעוף ברוח ולא לספק לכם את היציבות שאתם מבקשים. חצובה נוספת יכולה להיות קלה, קטנה ובעלת רגליים גמישות היא תשמש אתכם לצילומים מהירים במקומות בהם זה מתאפשר. אם אתם עם רכב, תוכלו אף להשעין אותה על מכסה המנוע או כל משטח אחר בקרבת הרכב.

לתחילת הכתבה