קום והתהלך בארץ

[משך הזמן של מסלולי הטיול ביום זה הוא עד חצי יום. התחילו ב-8:00. מומלץ להכין כריכים ולעצור להפסקת צהריים בזמן ההליכה במסלול]

בתרמיל ובמקל

שאו פעמכם לעבר הגליל העליון, כי רב הנסתר על הגלוי בחבל הארץ הנפלא הזה. לעיתים, הצמחייה העבותה מסתירה מאיתנו את המסלולים היפהפיים, החבויים בינות לחורש המאפיין את הגליל ולכן החליטה הקייטנה של טיולי קיצי להמליץ לכם על שני מסלולים נוחים ליום קיץ חם: נחל שרך-בצת הקסום, עם מערת נטיפים ומעיינות זורמים, ונחלי אביב ודישון, הנוחים לטיול בכל עונות השנה.

נחל שרך ונחל בצת

איך מגיעים: נוסעים על כביש הצפון, כביש מס' 899. פונים לקיבוץ אילון, ממשיכים (ישר) עד לחניון, שם משאירים רכב שימתין לנו לסוף המסלול. חוזרים לכביש הצפון, ממשיכים מזרחה ומול כביש הגישה ליישוב גרנות הגליל, פונים צפונה אל כביש המסומן בסימון שבילים כחול ונוסעים בו עד לחניון שרך. כאן מחנים את הרכב השני. למפה ופירוט כנסו למסלול >>.

נחל אביב ונחל דישון

איך מגיעים: מכביש 89 (נהריה - צפת) פונים בצומת חירם לכביש 899. שימו לב כי מצומת זאת יוצאים 2 ענפים של כביש 899, האחד לכיוון מערב וראש הנקרה ואילו השני מזרחה לעבר ברעם ויראון. יש לפנות לחלק המזרחי. סמוך לבית הכנסת העתיק ברעם פנו ימינה להמשך כביש 899. לאחרכ- 6 קילומטרים, ומספר מאות מטרים לאחר צומת בה ניתן לפנות לריחניה, נראה בצד ימין של הכביש שלט המפנה לנחל דישון ולידו מגרש חניה סלול. במגרש זה נשאיר את הרכב שיאסוף אותנו בסוף המסלול (ואם אין רכב נוסף  - מנקודה זו נתפוס טרמפ לתחילת המסלול). נמשיך עם הרכב לתחילת המסלול אשר נמצא עוד כ- 3 קילומטרים עם הכביש בו באנו. נקודת ההתחלה. הינה בעיקול החד של הכביש כקילומטר לאחר הפניה לקיבוץ יראון. שימו לב כי אין מקום חניה מסודר ויש להחנות את הרכב מבלי שהוא יפריע לתנועה. למפה ופירוט כנסו למסלול >>.

היה כיף היום, נכון? חזרו לקייטנה של טיולי קיצי לתוכנית הימים הבאים! >>

טיפ-תוּש: איך ליהנות בטיול ללא עקיצות יתושים!

יתושים "אוהבים" ריחות פרחוניים ומתוקים, לכן כדאי להשתמש בתכשירים (סבון, בושם, שמפו, קרם גוף וכדומה) בריחות עדינים. אמנם התכשירים המתוקים עשויים להיות עם ריח נעים יותר עבורכם, אך אתם לא רוצים ליתוש יימשך אליכם רק כי יתבלבל ביניכם לבין פרח. לטיפים נוספים לטיול ללא יתושים >>

באדיבות פֶנֶגֶד-תוּש - מגבונים דוחי יתושים