בכתבה זו:


המג'רסה – הטיול של הקיץ

שפך הירדן ונחלי הגולן יוצרים דלתא פראית: נופי ביצה טבעיים, בריכות, מעיינות, צמחיית נחלים גבוהה, פלגי מים ועופות מקננים. זוהי בקעת בית ציידא, או בשמה הנוסף "הבטחה". חמשת הנחלים הזורמים בה (מצפון לדרום) הם: הירדן, נחל משושים (הכולל בחלקו הסופי גם את זרימת נחל הזוויתן), נחל יהודיה, נחל דליות ונחל שפמנון. בערבית ידועים שפכי היהודיה והמשושים בשם הערבי ה"זאכי" ושפך נחל דליות המוכר בשמו העממי "המג'רסה". הטיול במג'רסה נחשב לטיול מרענן, רטוב, כיפי וקייצי (כלומר מוצל) במיוחד. גובה המים משתנה בהתאם לכמות הגשמים ולאורכו מספר לגונות. המסלול מתאים לכל המשפחה. 

החוף הירוק – המקום המושלם לקמפינג

שיווקי  הגיע הזמן שלכנרת יהיה חוף להתגאות בו. "החוף הירוק", חוף חוקוק הצפוני, מזמין אתכם לבוא ולהתאהב. בדיוק מה שחיפשתם: חוף מוכרז עם שירותי הצלה, שקט, נקיון, מרבדי דשא ואתרי לינה (קמפינג). בנוסף לזה, מעניק החוף שירותים כמו מקלחות, עמדות אינטרנט אלחוטי, נגישות מלאה לבעלי מוגבלויות, גן שעשועים ומזנון. החוף נותן מענה  גם להשכרת ציוד כמו אוהל, כסא, שולחן ואף לוקר לשמירת חפצים. חשוב לציין, שהחוף זכה לתו "הדגל הכחול" (תו האיכות הסביבתי הבינלאומי) המוענק לחופים ירוקים.

מבט ממזרח למערב – מצפה אופיר

מכיוון שבחרנו תצפית לכיוון מערב, המשמעות היא, שהשעה הנכונה לבלות בה היא אחר הצהריים. אחרי שרחצתם בכנרת או טיילתם סביב, הגיע הזמן לקפה של שקיעה. מצפה אופיר, הוא אחד המקומות היפים לבקר בהם. התצפית על הכנרת מרשימה, המקום מוצל ועם שולחנות פיקניק רחבים. זוהי אחת התצפיות שכל מה שאתה צריך זה מצלמה, ספר טוב ופק"ל קפה. הנוף כבר יעשה את שלו.

רגע לפני הטבילה בכנרת – רחצה בעין נון

צפון מערבית לכנרת נמצאת בקעת גינסור, אולי המפורסמת שבבקעות המקיפות את הכנרת. רגע לפני שטבלתם את גופכם בימה הלאומית, מומלץ לבקר במעיין מדליק, יפה ויחסית גדול העונה לשם עין נון. את פניכם תקבל בריכה גדולה עם מים רדודים המאפשרת לכל בני המשפחה ליהנות ממנה, במיוחד ילדים. בצמוד לבריכה מספר ספסלים ובוסתן לטיול קליל (שביל ישראל עובר במקום). 

הכל במקום אחד – נמל עין גב

שיט, דיג והפלגות בכנרת. בילוי בנמל עין גב מתחיל או מסתיים, איך לא במסעדת הדגים של עין גב. המסעדה החלה את דרכה כבר לפני 60 שנה, עם קיוסק קטן לעוברי אורח. היום, יש האומרים, זוהי המסעדה הגדולה ביותר מסביב לכנרת. המקום נושק לקו החוף ומציע מבחר רב של דגים בצורות בישול שונות. בנוסף לצד הקולינרי, מציע המקום שיט לאורכה ולרוחבה של הכנרת, הסבר על צורת הדיג, שייט בנושאי צפרות, היסטוריה ונושאים נוספים. אבל רגע, זה לא הכל. האופציות לבילוי אינן מסתיימות על מי הכנרת בלבד. המעוניינים יוכלו לקחת חלק ברכבת קיבוצית הנוסעת בין שבילי קיבוץ עין גב ולעבור בין כל ענפי המשק: הרפת, הבננות, התמרים והיענים – חוויה מדליקה לכל המשפחה. ולסיום, למה שלא תכירו לילדים את הנגרייה סבא יוסי? המציעה סדנה מיוחדת ליצירת צעצועי עץ.

לתחילת הכתבה