תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל

מה מחכה לנו היום:
 

בעקבות הצבים הרכים: מסלול בנחל אלכסנדר

תקופת החגים היא תקופה מאוד משפחתית ורווית ארוחות. כדי להתאושש ממנה לאט לאט, נפתח את היום במסלול רגוע לאורך נחל אלכסנדר המחביא לאורכו מספר פינות חמד. אחת התופעות הייחודיות והמעניינות בנחל היא הצבים הרכים שבוקעים וחיים במקום. למרות שזה יכול היה להיות נהדר, בניגוד לצבים אנחנו לא יכולים לשאת את ביתנו על הגב, אבל זה לא אומר שלא נוכל לשאת איתנו את חוויות החופש האחרון, להתבונן ב"סוחבי הבית" שברא הטבע ולצבור חוויות חדשות. המסלול בשמורת נחל אלכסנדר משלב בין חי, צומח, נופים, היסטוריה ומים שזורמים עד לים התיכון. אלו מכם שלא התעייפו כלל בתקופה האחרונה ורוצים להעלות הילוך יוכלו ליהנות מאותו המסלול ברכיבה על אופניים! 

תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל
מימין: נחל אלכסנדר (צילום: דורון ניסים) | משמאל: צבים רכים בנחל (צילום: יניב לוי)
 

להשאיר את כל הצרות מאחור: חוות הסוסים ביתן אהרון

מישור החוף הוא בהחלט אזור מסקרן, ואפשר למצוא בו ים, חול וגם בעלי חיים רבים. אחרי המפגש עם החיות המשוריינות בבוקר, הגיע הזמן לפגוש כמה חיות פרא מבויתות ולדהור איתן אל עבר החופש. חוות הסוסים בביתן אהרון מציעה חווית רכיבה ליחידים או למשפחות במגוון צורות: סיורים קצרים ואיטיים או טיולים ארוכים, שיפגישו אתכם פנים אל פנים עם החיה היבשתית המרשימה, ועם הריח המלוח-מתוק בנחיריים. היום אנחנו ביום בסימן ים, ואין דרך מהנה מזו לבחון אותו מעוד זווית מרגשת.

תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל
מקבלים את השקיעה בטיול רכיבה על החוף
 (צילום: חוות הסוסים בביתן האהרון)
 

לחם וגבינות באווירת הכפר: משק יעקבס

בשעות אחר הצהריים המוקדמות, אחרי שטיילנו בדרכים שונות ומגוונות, הגיע הזמן לאכול - הרווחנו את זה ביושר! כארבעה קילומטרים מהחוף תמצאו את חנות המפעל ובית הקפה הקטן של משק יעקבס. כאן תוכלו לקנות לחמים טריים וגבינות שמיוצרות במחלבת המשק, שבתיאום מראש ניתן גם להיכנס אליה ולצפות בחליבה. אחרי שתבחרו כמה גבינות, תוכלו לשבת בניחותא ולהתפנק. שימו לב: המקום פתוח כל השבוע, אך סגור בשבת.

תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל
חנות המפעל של משק יעקבס
(צילום: אסף רונן)
 

מסיימים מול שקיעת השמש בים: חניון חוף בית ינאי

יום שמשלב אפילו רק הצצה על הים הכחול, יכול להיות מוכרז כהצלחה. חוף בית ינאי, בהחלט אחד החופים היפים בארץ, ואליו תשימו פעמיכם בסוף היום: שבו על החול החם, היכונו לבהות בשמיים המתקשטים בגווני ורוד,  קחו את הזמן ותיהנו מהבריזה, הרי בלילה לא צריך ללכת רחוק. חניון חוף בית ינאי נמצא ממש שם, על החוף.

בתחום החניון תמצאו שטחי קמפינג להקמת אוהלים, שירותים, ברזיות ומקלחות חוף. שימו לב, כי מדורות ניתן להדליק אך ורק בתוך חצאי חביות וזאת במטרה לשמור על החוף נקי ונעים לכולם. כמו הצבים בנחל אלכסנדר, גם חניון הלילה מציע פתרונות גם לאלו שבכל זאת מטיילים עם ביתם עמם: ניתן לחנות במקום גם עם קרוואנים (בהתאם לתנאי המקום).

עם הנץ החמה, כנראה שלא תישארו לישון עוד הרבה כשהים נמצא כל כך קרוב אליכם. רוצו להשתעשע על החוף ובין הגלים, לשנרקל, לצלול ולזכור שאפילו שאחרי החגים, ואפילו שירד קצת גשם, הקיץ עוד כאן והחוויות ממשיכות!

תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל
חוף בית ינאי (צילום: רשות הטבע והגנים)

לתחילת הכתבה


תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל      הכתבה נכתבה בשיתוף משרד התיירות