תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל

מה מחכה לנו היום:
 

בין בוסתנים ובריכות: מסלול בנחל עמוד עליון

בגליל זורמים נחלים רבים: יש פראיים ויש נוחים יותר להליכה, יש כאלה שנחבאים ויש כאלה שגלויים לעיני כל, חלקם זורמים כל השנה וחלקם נחלי אכזב, אך מה שבטוח, הוא שכולם נפלאים וקסומים. אחד המיוחדים והאהובים שבהם הוא המסלול בנחל עמוד, שבו נטייל היום. את הטיול בנחל כדאי להתחיל בשעות הבוקר, כך שתוכלו ליהנות מתחושת הקרירות הנעימה של הגליל, לפני שהשמש מתגלה במלוא הדרה ומחממת את האוויר. נחל עמוד קיבל את שמו על שם הסלע הגדול והיפה שבולט מתוך התוואי שלו, והמסלול שעובר בו מתפתל עם הנחל בין צמחייה עבותה, עצים רבים ובריכות טבעיות. במהלך המסלול תיתקלו גם בתחנת קמח ובית מלאכה עתיקים, ולאורך כל המסלול תוכלו לשמוע את פכפוך הנחל הנעים, ולהתפעל מהטבע הגלילי הקסום.

גלידה ושעשועים: מיני גולף פרוד

אמנם הטיול כבר מאחוריכם, אבל זה לא אומר שההרפתקאות נגמרו! לא רחוק מהנחל, ביישוב פרוד, תמצאו את פארק מיני גולף פרוד. רוצים להשתעשע עם הילדים ואולי אפילו קצת לחזור לילדות בעצמכם? כאן תוכלו ליהנות מחוויה משפחתית נפלאה - בואו להוציא אנרגיות, לשחק, להתחרות ולהקרב זה לזה, תוך ניסיון לקלוע את הכדור הלבן לבורות בשלל מסלולי מיני גולף, לפגוע במטרות במתחם פיינטבול, לשחק באולינג ולהשתובב בעוד אטרקציות שמחות. כשתרצו להוריד את הדופק ולהעלות בחזרה את רמת הסוכר, תוכלו להתפנק בגלידות הפרי הטבעיות שמיוצרות במקום.

תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל
מיני גולף פרוד
(צילום: מיני גולף פרוד)
 

צ'יזבטים וכוכבים: חניון לילה נחל עמוד

אחר הטיול, המשחקים והתחרויות, הגיע הזמן לשים פעמיכם לכיוון חניון הלילה, ולהתכונן לערב תחת כיפת השמיים. מומלץ להגיע מוקדם מספיק בשביל לתפוס את קרני השמש האחרונות, למצוא פינה שקטה לאוהל בחניון ולבשל את ארוחת הערב. בחניון תמצאו לנוחותכם ברזיות מים, מטבח שדה, תאורה, שירותים ומזנון. אחרי שתסיימו לבשל ולאכול, מומלץ להתאסף לספר סיפורים וצ'יזבטים ולהביט מעלה בכוכבים. כשיגיע הזמן להיכנס לאוהל וללכת לישון, קחו לכם עוד רגע להקשיב לשקט שמלא בקולות של טבע, התמתחו היטב והתכוננו לשינה עמוקה ומלאת חלומות.

קפה בוקר ותצפית: שביל הפסגה בהר מירון

למשכימי הקום, וגם לאלו שגונבים עוד קצת זמן בשק השינה לפני היציאה לעולם, נמליץ לכם על תצפית נפלאה לפתוח בה את היום ואף לאכול בה את ארוחת הבוקר. שביל הפסגה נמצא על פסגת ההר השני בגובהו במדינה, הר מירון. בראש ההר תוכלו לטייל מעט במסלול קצרצר, ליהנות משלל גוונים של ירוק, ואם יתמזל מזלכם, גם מהצהוב של החלמוניות, שמתחילות את פריחתן בתקופה זו. לאורך המסלול תגלו שלל נקודות תצפית מסודרות עם נופים נהדרים. בחרו אחת, פיתחו פק"ל קפה, הוציאו את ארוחת הבוקר וספגו את הרגע (ואת הנוף).

תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל
שביל הפסגה בהר מירון (צילום: יוחאי כורם)
 

לכתבות נוספות בסדרת "טיול ולילה" >>


תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל      הכתבה נכתבה בשיתוף משרד התיירות