“טיול גדודי", קראו לזה פעם, והכוונה הייתה ונשארה לטיול בחבורה גדולה מאוד, שכוללת הרבה חברים או מספר משפחות על כל הילדים והטף. אבל עם העלייה בעומס על הכבישים, הנסיקה של מחירי הדלק, ובואו נודה באמת – גם החיבה שלנו לנוחות, הפכו שירותי הסעות לטיולים כאלה למצרך נדרש. 

כדי לבחור במסיע הנכון – בחברת ההסעות או בנהג פרטי, רצוי מאוד להקפיד על הכללים הבאים:

1. התאמת כלי הרכב למספר האנשים

זה נשמע טריוויאלי, אבל אין לכם מה לחפש חברת הסעות עם אוטובוסים של 40 מקומות, אם לטיול יוצאים 60 איש. מנגד, אם יש לכם "עודף" של שלושה – ארבעה מטיילים על אוטובוס בינוני, שקלו להוסיף רכב פרטי אחד, בהתאם למחיר האוטובוס הגדול יותר, ולעלוּת השימוש ברכב הפרטי. 

מעוניינים לתאם מול חברת הסעות? היכנסו עכשיו לאתר b144 »

טיפ חשוב: בטיולים מרובי-משתתפים, כדאי לללוות את הטיול בכלי רכב פרטי אחד: להקפצות, לחירומים שונים וכו'.

2. התאמת כלי הרכב למסלול הטיול

ברוב המקרים לא אמורה להיות לכם בעיית נגישות, אבל חשוב מאוד שחברת ההסעות וגם הנהג יהיו מודעים למסלול הטיול שלכם, לדרכי הגישה ולחניונים. העניין הזה חשוב מאוד, כדי שלא תגלו ברגע האחרון שלאוטובוס אין גישה לנקודת תחילת הטיול הרגלי שלכם, או שהוא לא יכול לחכות לכם בנקודת הסיום. 

לא פעם רואים – במיוחד בתקופות הטיולים העמוסות של השנה – אוטובוסים מתמרנים בשבילים צרים או נתקעים בסמטאות כפרים. חבל.

צילום: רעות הורוביץ

3. ביטוחים ורישיונות

בדקו עם חברת ההסעות אם יש לה כל ההיתרים, הביטוחים והרישיונות הדרושים לכם: קבלו בפקס או בכל צורה אחרת העתק של תעודת הביטוח, של אישורי הבטיחות וכדומה.

אל תוותרו על העניין הזה – בקשו אפילו לדבר עם קצין הבטיחות של החברה או עם בעליה ובררו איתו לגבי אוטובוס ונהג מומלצים; קצת קשר אישי לא הזיק לאף אחד, ואל תתביישו לרמוז או לומר בפרוש שאתם מצפים לקבל נהג עם רקורד נקי (ככל האפשר).

4. ואז – דברו עם הנהג

מוקדם ככל האפשר: צרו קשר עם הנהג שלכם ודברו איתו קצת, שמעו במי מדובר ונסו להתרשם ממנו. 
ודאו שהוא מכיר את לוחות הזמנים שלכם, את המסלול – איסוף ומסלול הטיול – וודאו שכל מה שאתם צריכים אכן מותקן באוטובוס: הגברה, מסכי וידאו, WiFi – הכול, בהתאם לעניין. 

אם משהו לא נראה לכם או שאינו מתאים לציפיות שלכם – חיזרו לחברת ההסעות והעלו את הבעיות בפני "המשרד".

5. תוספות ושינויים של הרגע האחרון

מה קורה אם הטיול לא יוצא בזמן? 

אנחנו יוצאים מתוך הנחה שהנהג יגיע בזמן, אבל מה קורה במידה וקורית תקלה והוא מתעכב או שיש צורך לעשות שינויים במסלול? מי מפצה אתכם ואיך?

במיוחד בחגים, עומסים באתרים שונים הם לא דבר נדיר. יכול להיות שתרצו לשנות את מסלול הטיול ברגע האחרון או תוך כדי היום. מה קורה אז? 

אם אין לנהג יש חופש פעולה, קבלו שם וטלפון של איש קשר זמין ביום הטיול ובשעות המדוברות. הקפידו לסגור את נושא העלויות של שינוי כזה. 

בנוסף, ודאו שהטיול שלכם מתאים מבחינת שעות המנוחה של הנהג, גם אם הוא מתארך בגלל כוח עליון כלשהו, פקקים או 'הפתעות' אחרות.

ולסיום העניין הזה: בררו אם יש צורך או נהוג לתת טיפ לנהג, וסיגרו גם את הפינה הזו. 

6. טיפ אחרון וחשוב: גוגל

עשו חיפוש יסודי על אודות חברת ההסעות. חפשו המלצות בדף הפייסבוק שלה ודאו שלחברה לא היו תקלות בתקופה האחרונה.
 

לתחילת הכתבה