1. מה זה בכלל דרום אדום?

דרום אדום הוא פסטיבל תיירותי המתרחש מדי שנה, בדרך כלל לאורך כל חודש פברואר, במקביל לפריחת הכלניות באזור הנגב. המאורע יוצר חיבורים מיוחדים בין הטבע הנפלא והנופים הנהדרים, לבין התיירנים ובעלי האטרקציות של הנגב הצפוני, שפותחים את שעריהם בפני המטיילים.

פיקניק בדרום אדום | צילום: רפי בביאןפיקניק בדרום אדום | צילום: רפי בביאן

2. האם דרום אדום מתקיים השנה?

לא. בעקבות מחאת תושבי הנגב הצפוני, אירועי דרום אדום לא יתקיימו השנה.

3. איפה דרום אדום מתקיים?

כאמור, אירועי דרום אדום לא יתקיימו השנה, עכשיו עדיין אפשר להגיע ולצפות במרבדי הכלניות במקומות המתאימים בנגב הצפוני.

4. דרום אדום עולה כסף?

לא. כמובן שהטבע פתוח לכולם וכל אחד יכול להגיע, לפרוש מחצלת או שמיכה ולטייל בין מרבדי הכלניות.

זה נגיד בחינם לגמרי! | צילום: רפי בביאןזה נגיד בחינם לגמרי! | צילום: רפי בביאן

5. מה יש בדרום אדום שכל כך שווה להגיע אליו?

יש המון דברים! בדרך כלל יש הופעות של אמנים מקומיים, שווקי איכרים צבעוניים, צעדת כלניות, מירוץ אופניים, סיורים, הפעלות ויצירה לילדים, אטרקציות שוות (כמו למשל קטיף תותים), ירידי אומנים ועוד ועוד ועוד. אה, וכמובן שלא שכחנו את הדבר הכי יפה בדרום אדום – נופי הנגב הקסומים, שנצבעים בכלניות אדומות ופורחות. השנה, בעקבות המצב, בתי העסק המקומיים מחכים למבקרים שיבואו לתמוך בהם.

6. מותר לעשות פיקניק/מנגל?

במרבית המקומות מותר לעשות פיקניק, אך לצערנו אנשים רבים ממקמים את המחצלת שלהם בלב שדות הכלניות מבלי להתחשב בפרחים שטרם פרחו. אנחנו ממליצים לקיים את הפיקניק בשולי המרבדים, ככה שתוכלו להיות קרובים אך יחד עם זאת לא לפגוע בסביבה. הדלקה של מנגל מותרת בחניוני קק”ל אשר מותאמים לכך.

7. איפה הכי מומלץ לראות פריחה?

יש המון נקודות שבהן ניתן לראות פריחה, וחשוב לא להגיע מקובעים מראש על מקום מסויים על מנת לא להתאכזב (מהיעדר פריחה או לחילופין עומס של מטיילים). לכן, אנחנו בטיולי מציעים לכם המון נקודות חן מדהימות שבהן תוכלו לראות כלניות, כמו:

8. מותר לדרוך על הכלניות ולהרוס את הטבע?

ממש ממש ממש לא. תשננו לעצמכם: שדות חקלאיים ושדות הכלניות הם מחוץ לתחום! לא דורכים עליהם ולא נוסעים עליהם עם הרכב. כבר הגיעו אלינו כמה סיפורים על חלקות טבע בתוליות שנהרסו והושחתו בגלל גחמות של מטיילים. בבקשה מכם – תשמרו על הטבע, תפעלו באחריות כלפיו ואספו את הזבל שלכם אחריכם!

9. המקומות מאחורי דרום אדום

מוזמנים להאזין לפרק מיוחד של פודקאסט ‘על הדרך’ למשפחה המטיילת, בו תחזרו 77 שנים אחורה, לסיפור הקמת יישובי הנגב המערבי. האזינו עכשיו:

האזינו לפודקאסט “על הדרך” המספר על יישובי הנגב המערבי: