ללטף טלאים: פרהדיר

קיץ, חם, אתם רוצים להתפנק במזגן והילדים – לאסוף חוויות. במרכז המבקרים פרהדיר תוכלו לשלב בין השניים. אחרי שתצאו לסיור מודרך במשק, תלטפו טלאים ותחבצו חמאה, תוכלו להתרווח עם לימונדה קרה, בירה או קפה במתחם הממוזג והילדים ישתעשעו עם פעילות יצירה ועם משחקי חשיבה, שמתאימים גם לגדולים, כי בינינו – לא באמת חשבתם שתמצאו את עצמכם שמים רגל על רגל.

בין לבין תוכלו לטעום מוצרים מתוצרת הגולן, ליהנות ממוזיקה טובה וכמובן להצטלם עם נופי רמת הגולן.

כאלה קטנים, שבא ללטף | צילום: פרהדיר
כאלה קטנים, שבא ללטף | צילום: פרהדיר

ללכת בעקבות הפורל: חוות דגי הדן

הידעתם שעל גדות נחל הדן מגדלים דגי פורל משלב הביצה המופרת עד משקל של 550 גרם? על כל זה ועוד תוכלו לשמוע בסיור בחוות דגי הדן העובר בין המדגרה, 45 בריכות גידול דגים ומתקני טיפול ובקרה. כאן תוכלו לראות מה הם מקבלים לאכול בכל שלב גידול, להאכיל אותם בעצמכם, מה חשוב לבדוק במי הגידול שלהם ומי מזין את הדגים (רמז – לא בני אדם).

בסיום הסיור אתם מוזמנים לשבת בחיק הטבע, בין העצים ולהשקיף על הנחל הזורם. אם אתם רוצים באותה הזדמנות גם לעשות פיקניק. תוכלו גם לבקר בחנות של “דגי הדן”, ולהצטייד בדגי פורלים טריים.

מנחשים באיזה גודל הפורלים שבבריכה הזו? | צילום: חוות דגי הדן
מנחשים באיזה גודל הפורלים שבבריכה הזו? | צילום: חוות דגי הדן

לעלות על סוס: משק חפר – טיולי סוסים וריינג’רים

ביער אלונים הסמוך לישוב אבירים, שבגליל המערבי, מחכה לכם חוויה מיוחדת, שקודמת לה הדרכה קצרה על שפת הסוסים, כמו איך אומרים לסוס לפנות שמאלה או ימינה, להתקדם, ללכת אחורה או לעצור. ממשק חפר יוצאים טיולי סוסים, שכוללים נוף עוצר נשימה, שקט והרבה טבע.

יש אפשרות להוסיף לכל הכיף הזה גם סל פיקניק מגבינות המשק. מה עוד במקום? טיולי ריינג’רים וקמפינג.

לטייל על סוס ביער אלונים | צילום: shailykidron
לטייל על סוס ביער אלונים | צילום: shailykidron

לספר על עופות המים: ברווזים בכפר

את עופות המים שגדלים במרכז המבקרים של ברווזים בכפר תוכלו להכיר ממש משלב הטלת הביצה ועד שהן הופכות לברווז גדול. לשם כך עליכם להצטרף לסיור מודרך בו תראו מקרוב איך אפרוח מתפתח בתוך הביצה במדגרה, איך הוא בוקע מביצה וכמה מאמץ הוא צריך להשקיע בשבירת הביצה, תלמדו על ההבדל בין גוזל לאפרוח, על כל השלבים שעובר האפרוח עד שהוא מגיע לבגרות, תאספו ביצים מהלול ולבסוף – תבינו מהו תהליך ההחתמה. בנוסף הילדים מוזמנים לפינת יצירה, האכלת האפרוחים ופינת ליטוף.

מי זה - אפרוח או גוזל? | צילום: barvazim123
מי זה - אפרוח או גוזל? | צילום: barvazim123

לצאת למסע ימי: אקווריום ישראל

איפה נפגשים הים התיכון, ים סוף, מפרץ סואץ והכנרת? באקווריום ישראל. כן, כן – באולמות הקרירים והממוזגים של האקווריום מחכה לכם סיור מרתק בין דגים, כרישים, כוכבי ים, מדוזות, סוסוני ים, צבי ים ועוד יצורים ימיים.

מה שמייחד את המקום, הם מי הים שמיוצרים במקום בהתאם לרמת המליחות הקיימת בים התיכון ובים סוף. בכל אולם נמצאים מדריכים, שיספרו לכם על היצורים הימיים באקווריומים הסמוכים. קחו את הזמן, תעברו בין הדגים ואל תפספסו את פינות הצילום המיוחדות, שהכינו לכם במיוחד בחלק מהאקווריומים.

להכיר את הסודות הכמוסים של החיים באקווריום | צילום: ששון תירם
להכיר את הסודות הכמוסים של החיים באקווריום | צילום: ששון תירם

.


מחפשים עוד רעיונות מיוחדים לחופש הגדול? מצאנו עוד כתבות שיכולות לעניין אתכם: