תקציר הפרק הקודם: נגיף קורונה נחת עלינו והכניס אותנו לבידוד ולהסגר ביתי. אבל כמה זמן אפשר לשבת מול הטלוויזיה ולשחק קלפים? רוצים לצאת החוצה, אבל זה לא אפשרי. אז אנחנו מכניסים את החוץ פנימה ויוצאים לקמפינג ביתי. מה כוללות ההכנות לקמפינג הביתי ומה עושים? תמצאו במדריך לקמפינג המושלם בבית » 

מבשלים במטבח הקמפינג הביתי

חלק בלתי נפרד מקמפינג מוצלח קשור לבישול בשטח. האפשרויות רבות – החל מסלטים קרים, דרך שקשוקה מושקעת ועד ארוחה שלמה, שמתבשלת בסיר אחד. גם כאן – ליצירתיות אין גבול. וכדי שלא ישעמם בפה, כדאי לגוון. קחו את הגזייה שיש לכם בבית לטיולי הטבע שלכם והשתמשו בה.

זוכרים את הטבלה היומית? כדאי לתכנן מראש מה מכינים לכל ארוחה ולדאוג גם כאן לחלוקת תפקידים – מי מכין מה, מי אחראי על הקיצוצים והחיתוכים, מי מערבב, מי שומר על האש ומי דואג להחזיר את הסדר והניקיון למטבח. שיתוף פעולה זה סוד המפתח להצלחה.

יותר מסתם סיר אורז: מכניסים צבע, עניין וטעם לסיר האורז. מתחילים עם טיגון בצל קצוץ עד השחמה, מוסיפים קוביות גזר ופלפל אדום לעוד כ-5 דקות, מוסיפים אורז, אפונה, תבלינים ומים וסוגרים מכסה. כשמוכן אפשר להוסיף קוביות קבנוס, נקניק או נקניקיות, קוביות טופו או אפילו ביצה מקושקשת שחותכים דק-דק. אותו דבר אפשר לעשות עם אורז בר. 

מבשלים אורז בקמפינג הביתי | צילום: שיר בהר
מבשלים אורז בקמפינג הביתי | צילום: שיר בהר

מרק עדשים: מה יותר מנחם בימים כאלה ממרק חם וסמיך, שעושה טוב על הנשמה? הנה מתכון, עם ההכנה ממש פשוטה. המנה משביעה וגם הילדים יכולים לעזור. קבלו מתכון פשוט להכנת מרק עדשים:

פיתה על הגז: מי אמר שפיתות אפשר להכין רק בטאבון? אם אין טאבון, יש גזייה.  קבלו את כל שלבי ההכנה להכנת פיתה במחבת.

פונדו שוקולד: בטבע מכינים גירסה קצת אחרת לפונדו. שמים פינג’אן על הגזייה וממיסים בו שוקולד עם קצת שמן או חמאת שקדים, שלא דורשים קירור. לאלה שיוצאים לשטח עם צידנית או מקרר נייד – אפשר להחליף את השמן בקצת חמאה. בכל מקרה אל תוסיפו חלב, שיהרוס את התערובת. חותכים פירות, מוסיפים גם מרשמלו ויש לכם קינוח ברגע.

פונדו שוקולד | צילום: גיל בהר
פונדו שוקולד | צילום: גיל בהר

ועוד רעיון לסיום – בשטח, כמו בשטח, צריך לאלתר. תוכלו להכין את הקפה בשטח הקמפינג הביתי מקופסת שימורים. קודם כמובן שוטפים ומייבשים את אחת מקופסאות השימורים והופכים אותה לפינג’אן להכנת קפה. רק אל תשכחו להוריד מהאש עם כפפות עבות.